zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Změna místa odběru podzemní vody

09.07.2014
Voda
Změna místa odběru podzemní vody

Je povolen odběr podzemní vody pro vodní zdroj XY s uvedením celkového odběru, dohromady pro všechna prameniště?

Otázka

Je povolen odběr podzemní vody pro vodní zdroj XY s uvedením celkového odběru, dohromady pro všechna prameniště. Provozovatel vodního zdroje hodlá vybudovat 2 nové vrty, jimiž by nahradil 2 stávající, které nevyužívá.

Jak by se mělo postupovat, když se nakládání nebude měnit, pouze se nahradí 2 vrty jinými. V povolení k nakládání jsou čísla vrtů (cca 30 vrtů) v popisu vyjmenována. Bude stačit pouze změna povolení?

Odpověď

Ano, postačuje změna povolení podle § 12 odst. 2 vodního zákona. Ve změně povolení k nakládání s vodami se zruší stávající zdroje vody a nahradí se zdroji novými.

Autor: Mgr. Veronika Vytejčková,

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí