zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

EcoBoost od Fordu je potřetí motorem roku

15.07.2014
Ekologická auta
EcoBoost od Fordu je potřetí motorem roku

Motor 1.0 EcoBoost od Fordu byl potřetí v řadě oceněn jako "Motor roku 2014". V prestižní anketě International Engine of the Year bodoval díky své charakteristice, výkonu, nízké spotřebě, kultivovanosti a technickým řešením.

Porota složená z 82 motoristických novinářů z 35 zemí také na konferenci Engine Expo 2014 ve Stuttgartu potřetí v řadě vyhlásila 1.0 EcoBoost nejlepším motorem v kategorii do objemu jeden litr.

Tříválec EcoBoost dosud získal 13 významných ocenění. Během tří let posbíral sedm vítězství v anketě International Engine of the Year (včetně ceny pro nejlepší nový motor roku 2012), dále německé ocenění International Paul Pietsch Award 2013 za technické inovace; a v USA trofej Breakthrough Award, kterou magazín Popular Mechanics uděluje významným technickým novinkám. Ford je také první automobilkou, jež se s tříválcovým motorem zařadila do prestižního výběru Ward´s 10 Best Engines.

"Letošní nominace přinesly dosud nejostřejší konkurenci, ale motor 1.0 EcoBoost i nadále vyniká díky svým výrazným kvalitám: výborné kultivovanosti, překvapivé pružnosti a výjimečně nízké spotřebě paliva," řekl Dean Slavnich, člen organizačního výboru 16. ročníku ankety International Engine of the Year a redaktor časopisu Engine Technology International. "Motor 1.0 EcoBoost je jednou z nejdokonalejších ukázek konstrukce motorů."

Přeplňovaný tříválec 1.0 EcoBoost se v Evropě začal prodávat v roce 2012 v modelu Ford Focus. Nyní je nabízen v dalších devíti modelových řadách: Fiesta, B-MAX, EcoSport, C-MAX a Grand C-MAX, Tourneo Connect, Tourneo Courier, Transit Connect a Transit Courier. Dalčím modelem, ve kterém se hospodárný tříválec objeví, bude zcela nové Mondeo. Bude to nejmenší motor pod kapotou vozu střední třídy. Již existující verze o výkonu 74 kW a 92 kW, právě doplňuje třetí provedení: nejsilnější varianta, jež má 103 kW. Ta je určena pro modely Fiesta Red Edition a Fiesta Black Edition. Jedná se o nejvýkonnější sériově vyráběný motor s objemem 1,0 litru.

Zdroj: www.ifleet.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí