zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přes 5 bilionů rublů je potřeba na rozvoj programu uhelného průmyslu v Rusku do roku 2030

28.07.2014
Energie
Přes 5 bilionů rublů je potřeba na rozvoj programu uhelného průmyslu v Rusku do roku 2030

Pro vývoj uhelného průmyslu pro období do roku 2030 bude třeba investovat více než 5 bilionů rublů, především prostřednictvím soukromích investorů, řekl na zasedání vlády RF Ministr energetiky Alexandr Novak dne 23.06. 2014. Podle něj program zajistí růst domácí spotřeby uhlí, jakož i přispěje k rozvoji východních regionů země, včetně prostřednictvím rozvoje infrastruktury a výstavby sociálních objektů.

Program také předpokládá zvýšení domácí spotřeby uhlí z 90 milionů na 120 milionů tun, zvýšení produkce od současných 350 milionů tun do 480 milionů tun a zvýšení vývozní kapacity přibližně na 70 milionů tun. Na Dálném východě se plánuje postavět několik tepelných elektráren, které budou používat uhlí jako palivo, včetně Sachalinské GRES-2, tj. elektrárny v Sovgavani a Blagověščensku.ilustrační obrázek

Cíl dokumentu je zaměřen na vytvoření nových center těžby uhlí, zejména ve východní Sibiři a na Dálném východě, na realizace projektů v oblasti uhelné chemie a na zlepšení vědeckého a technického potenciálu průmyslu.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraničního zastoupení MPO v Moskvě.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí