zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Komise vybrala finálové snímky 40. ročníku festivalu EKOFILM

29.08.2014
Obecné
Komise vybrala finálové snímky 40. ročníku festivalu EKOFILM

Téměř dvojnásobný počet filmů oproti loňskému roku obdržela komise 40. ročníku mezinárodního filmového festivalu EKOFILM. V uplynulých dnech tak festivalová komise třídila 222 došlých snímků do čtyř kategorií - Zelená planeta, Člověk a společnost, Tempora mutantur, Inspirace, a vybírala ty, které se budou na festivalu promítat.

Z přesně 100 vybraných filmů doporučených k promítání celkem 54 snímků postoupilo do festivalové soutěže, z toho 15 v kategorii Autor do 26 let. "Kromě snímků od zkušených tvůrců letos výrazně přibylo studentských filmů, často bakalářských či diplomových. Také se objevuje dost animovaných či hraných dokumentů, z nichž některé se dokonce probojovaly do finále festivalové soutěže," říká ředitelka festivalu Marcela Mrózková Heříková.

Výběr filmů, dokumentů a pořadů o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví bude moci veřejnost zhlédnout zdarma od čtvrtka 2. 10. do neděle 5. 10. na řadě promítacích míst v Ostravě, dále pak v Karviné a Českém Těšíně. "Pro jazykově zdatné bude stejně jako loni připravena specializovaná scéna, kde se budou promítat filmy v původním znění bez titulků.

"Tato scéna bude tentokrát v Domě kultury Akord v Ostravě-Zábřehu," dodává ředitelka festivalu. Mezinárodní filmový festival EKOFILM patří k nejstarším filmovým festivalům svého druhu v Evropě. Jubilejní 40. ročník přinese nejen filmové zážitky, ale i doprovodné akce, jejichž vrcholem se v sobotu 4. 10. stane Ekopouť, která svým celodenním programem určeným zejména pro rodiny s dětmi zaplní Hlavní třídu v Ostravě-Porubě.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí