zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přírodovědné vycházky s Callou pokračují po prázdninách

30.08.2014
Příroda
Přírodovědné vycházky s Callou pokračují po prázdninách

Po prázdninové přestávce pokračuje cyklus přírodovědných vycházek, které už od roku 2008 pořádá v Českých Budějovicích a jejich blízkém okolí sdružení Calla. Zájemci o přírodu se v září vydají za netopýry k Vrbenským rybníkům a do přírodní památky Tůně u Špačků.

První zářijová vycházka "Za netopýry na Vrbenské rybníky" se uskuteční již v pátek 5. září. Vzhledem k tomu, že netopýři patří mezi živočichy s noční aktivitou, začíná vycházka na zastávce českobudějovické MHD České Vrbné až v 19 hodin. Zooložka Lenka Barčiová připravila nejen ukázku živých handicapovaných netopýrů, ale i určování létajících netopýrů v terénu s pomocí tzv. bat detektoru. Za deštivého či chladného počasí se vycházka překládá na další pátek 12. září ve stejnou dobu.

V září proběhne ještě druhá přírodovědná vycházka s názvem "Výprava k Tůním u Špačků". V sobotu 20. září v 9 hodin se zájemci o pozorování zajímavých rostlin a hmyzu sejdou na zastávce MHD Nové Hodějovice. Průvodci po bývalém tankodromu jim tentokrát budou botanik Leoš Lippl a entomolog Jiří Řehounek.

V letošním roce zatím proběhlo šest přírodovědných vycházek, které navštívilo téměř 250 účastníků. Nejvíce zájemců přilákala vycházka "Za obojživelníky do Hradců", zatímco vycházka "Výprava do Ortů" se pro velký zájem opakovala dvakrát.

"Jsme rádi, že zájem lidí o naše přírodovědné vycházky ani po šesti letech neopadá, právě naopak. Zároveň nás to zavazuje, abychom i nadále přicházeli se zajímavými tématy a místy, na která zájemce o přírodu zveme," říká hlavní organizátor vycházek Jiří Řehounek z Cally a dodává: "Samozřejmě by to nešlo bez řady skvělých lektorů, kteří jsou nejen odborníky ve svém oboru, ale dovedou svoje znalosti také srozumitelnou a zábavnou formou vysvětlovat účastníkům vycházek od předškoláků až po seniory."

Projekt přírodovědných vycházek letos finančně podpořil českobudějovický magistrát a Ministerstvo životního prostředí.

Kontakt: Jiří Řehounek, 605 066 898, RehounekJ@seznam.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí