zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

VELETRH EKOLOGICKÉ VÝCHOVY - O místech a našich cestách k nim

29.08.2014
Ekologické vzdělání a výchova
VELETRH EKOLOGICKÉ VÝCHOVY - O místech a našich cestách k nim

DOTEK - Dům Obnovy Tradic, Ekologie a Kultury, hlavní sídlo neziskové organizace SEVER, bude od 2.-5.9.2014 hostit více jak 120 lidí na XXI. ročníku Veletrhu ekologické výchovy - tradičním setkání pracovníků působících v oblasti ekologické výchovy a vzdělávání.

Vedle učitelů a zástupců ekologického vzdělávání se na faře objeví celá řada velmi zajímavých hostů. Přijede například Ing. Tomáš Kažmierski, vedoucí odboru ekonomických a dobrovolných nástrojů MŽP. Svou dílnu O utváření míst povede Jaromír Gottlieb, respektovaný a oceněný autor expozice Muzeum hry v Jičíně (a autor libreta interaktivní expozice Fara na Dotek) nebo Ing. Stanislav Kutáček, Ph.D., který pohovoří o místní ekonomice a efektu lokálních multiplikátorů. Účast přislíbila i Silvie Pýchová, manažerka programů nezávislé organizace EDUin, která se snaží spojit představy odborníků i laiků o budoucí podobě vzdělávání v ČR.

Tématem letošního ročníku jsou "místa a naše cesty k nim". Většina lektorů se proto soustředí na témata jako jsou genius loci, vývoj krajiny nebo příběhy jednotlivých míst ve východních Krkonoších. Na programu ale budou i přednášky o speciálních metodách učení nebo o zajímavých školních programech.

Veletrh začíná v úterý v úterý 2. září v 10:30 hlasovou dílnou a končí v pátek 5. září prezentací vybraných středisek ekologické výchovy.

Cílem tohoto setkání je především výměna praktických zkušeností z ekologické výchovy, výstava nejnovějších publikací a speciálních pedagogických pomůcek a v neposlední řadě i prezentace činností jednotlivých středisek.

Veletrh ekologické výchovy pořádá Středisko ekologické výchovy a etiky SEVER a Sdružení středisek ekologické výchovy Pavučina.

Kontakt: michaela.glovnova@ekologickavychova.cz, tel.: 734 310 968

Více informací na: www.sever.ekologickavychova.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí