zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Puma se vrací k papírovým krabicím na boty

05.09.2014
Odpady
Puma se vrací k papírovým krabicím na boty

Německý výrobce sportovního zboží Puma bude opět prodávat obuv v klasických papírových krabicích. Firma je před čtyřmi lety nahradila umělohmotnými taškami, aby tak byla šetrnější k životnímu prostředí. Tento krok se však nesetkal s příznivým přijetím, píše agentura DPA.

Koncepci označovanou jako "chytrá malá taška" navrhl renomovaný designér Yves Béhar. Boty se do červených tašek na více použití vkládají v jednoduchém rámu z lepenky, což snižuje spotřebu papíru.

"Puma uvedla na trh inovativní obalový systém pro obuv. Ten však v obchodě a u našich zákazníků nefungoval," řekl německému listu Wirtschaftswoche šéf podniku Björn Gulden.

Podle mluvčí firmy se tašky s botami ve srovnání s papírovým krabicemi hůře skladují. Navíc je do nich obtížnější dát zpět boty, které si zákazník vyzkoušel. Společnost se proto rozhodla pro návrat ke krabicím, které však budou výhradně z recyklovaného papíru.

Puma je třetím největším výrobcem sportovního oblečení a obuvi na světě za konkurenty Nike a Adidas, za kterými v posledních letech čím dál více zaostávala. Firma se nyní snaží vylepšit si image rozsáhlými investicemi do marketingu a sponzorství.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí