zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vláda schválila novelu zákona EIA, kterou požadovala EU

05.09.2014
EIA
Firemní ekologie
Legislativa
Vláda schválila novelu zákona EIA, kterou požadovala EU

Vláda dnes schválila novelu zákona o posuzování vlivů na životní prostředí, takzvaném procesu EIA. Novela z dílny ministerstva životního prostředí by měla začít platit od 1. ledna 2015, jinak hrozí problémy s čerpáním evropských dotací. Návrh nyní půjde do Sněmovny.

"Je to jeden z těch klíčových zákonů, které nám dává Evropská unie jako podmínku pro čerpání evropských fondů ze stávajícího období a i budoucího období," řekl na tiskové konferenci po jednání vlády ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Zásadní novela i podle Evropské komise řeší klíčové připomínky, které několik let unie k naší směrnici měla, uvedl.

Podle dřívějšího prohlášení ministerstva by novela měla mimo jiné umožnit širší účast veřejnosti v procesu povolování záměrů a zavést potvrzení, že v průběhu územního a stavebního řízení nedošlo k tak závažným změnám projektu, které by měly významný negativní vliv na životní prostředí. O případných žalobách vztahujících se k aplikaci tohoto zákona budou muset soudy rozhodnout do 90 dnů.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí