zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministr schválil již třetí část žádostí zařazených v zásobnících projektů OPŽP

22.09.2014
Obecné
Ministr schválil již třetí část žádostí zařazených v zásobnících projektů OPŽP

Ministr životního prostředí Richard Brabec podepsal dne 18. 9. 2014 rozhodnutí o udělení dotace z OPŽP dalším projektům zařazeným v tzv. zásobníku projektů, u nichž jejich žadatelé předložili závazný harmonogram dokládající dokončení realizace v roce 2014. Schváleny byly 2 žádosti z L. výzvy (PO 6), 15 žádostí z LIV. výzvy (PO 7), 38 žádostí z LVIII. výzvy (PO 6), 132 žádostí z LIX. výzvy (PO 2) a 8 žádostí z LX. výzvy (PO 6).


Lhůta pro předložení všech podkladů pro vydání Rozhodnutí o poskytnutí dotace podle směrnice MŽP pro předkládání žádostí a o poskytování finančních prostředků pro projekty z Operačního programu Životní prostředí včetně spolufinancování ze Státního fondu životního prostředí ČR a státního rozpočtu České republiky - kapitoly 315 (životní prostředí) je uvedena v podmínkách každé registrace akce, věnujte jim proto zvýšenou pozornost.


Upozorňujeme žadatele projektů vyjmutých ze zásobníků na povinnost profinancování 100% předpokládané podpory v roce 2014. U projektů, kde je ukončení realizace stanoveno na takový termín, že již nebude možné projekt profinancovat v r. 2014 ve výši 100 %, bude umožněno uplatnit 90% zálohovou fakturu v souladu s aktuálním zněním Závazných pokynů pro žadatele, kapitolou 8.1, odstavcem s) a 10% profinancovat v roce 2015.

Schválené žádosti z L., LIV., LVIII., LIX. a LX. výzvy OPŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí