zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Podnikatelé v Brně se mohou zapojit do systému třídění odpadu

02.10.2014
Odpady
Firemní ekologie
Urbánní ekologie
Podnikatelé v Brně se mohou zapojit do systému třídění odpadu

Městský systém třídění odpadu mohou od října nově využívat podnikatelé v Brně. Smlouva s magistrátem jim za roční poplatek od 1500 do 6000 korun umožní využívat kontejnery na papír, plasty a sklo, které dosud sloužily pouze obyvatelům, sdělil dnes ČTK mluvčí brněnské radnice Pavel Žára. Podnikatelé museli dosud odpad třídit sami a vést si o něm průběžnou evidenci. Při neplnění některé z povinností se vystavovali pokutě až milion korun.

"Barevné kontejnery sloužili dosud jen lidem a právnické a fyzické osoby mají ze zákona povinnost zajistit separaci odpadu ze své podnikatelské činnosti. V Brně jim však nabízíme jinou variantu od 1. října," uvedl Žára.

Právnické i fyzické osoby budou mít možnost zapojit se do systému sběru a svozu komunálního odpadu zavedeného městem a odkládat odpad do nádob umístěných na veřejných prostranstvích a ve sběrných střediscích. "Zájemci o zapojení do systému uzavřou smlouvu s magistrátem na pracovišti Kounicova 67. Služba bude zpoplatněna a sjednaná vždy na dobu jednoho roku. Minimální výše je 1500 korun bez DPH a maximální výše 6000 korun bez DPH. Cenu pracovníci vypočítají ze skutečného množství vyprodukovaného odpadu žadatele za předešlý rok," informoval mluvčí.

Podle něj je uzavření smlouvy pro podnikatele výhodné hned v několika směrech. "Podnikatelé budou moct využívat kontejnery na veřejném prostranství a nebudou muset zajišťovat nádoby v provozovně. Odpadne jim také povinnost průběžné evidence odpadů, omezí se administrativní zátěž a mohou předejít i udělení pokuty až milion korun za neplnění povinností, což je například průběžná evidence nebo samotné třídění," dodal Žára.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí