zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Certifikace pro prokázání zodpovědného hospodaření s palmovým olejem

14.10.2014
Zemědělství
Certifikace pro prokázání zodpovědného hospodaření s palmovým olejem

Zákazníci chtějí mít jistotu, že jejich oblíbené značky jsou zodpovědné k budoucnosti, a to jak pro lidi, tak i pro planetu.

Obchodní výzva

RSPO je nezisková organizace založená v roce 2004, která celosvětově zastřešuje dodržování udržitelného hospodaření s palmovým olejem. Bureau Veritas je schváleným členem s akreditací k výkonu auditů a vydáváním certifikátů v České a Slovenské republice.

RSPO je celosvětový program pro trvale udržitelný rozvoj hospodaření s palmovým olejem a sdružuje zúčastněné strany od výrobců palmového oleje, zpracovatelů, obchodníků, maloobchodníků, bank a investorů. Jeho hlavním posláním je vytvořit svět, v kterém je trvale udržitelné hospodaření normou. Umožňuje zemědělcům naučit se lepší hospodářské metody, zlepšit pracovní podmínky, lepší se postarat o lidi a slouží na podporu růstu místního regionu, revitalizaci, trvale udržitelný rozvoj v rámci deštných pralesů a investic v rámci nových, šetrnějších technologií.


Proč se stát certifikovaným členem RSPO?

Zákazníci chtějí mít jistotu, že jejich oblíbené značky jsou zodpovědné k budoucnosti, a to jak pro lidi, tak i pro planetu.

Hlavním kritériem je, že producenti palmového oleje nesmí likvidovat ani vypalovat pralesy, ohrožovat oblasti se vzácným a bohatým ekosystémom, při pěstování nesmí používat pesticídy. Součástí auditu je také prověření sociálních aspektů a audit s cílem sledovatelnosti surovín/ zdrojů a zabránění míšení s jinými oleji a tuky, vyrobenými mimo udržitelní hospodaření. Tento model certifikace má zamezit i nesmyslnému zdražování olejů resp. udržení jeho ceny i navzdory zvýšené poptávce trhu a výroby.

Řešení

BUREAU VERITAS poskytuje certifikaci RSPO pro Českou a Slovenkou republiku.

Po úspešném auditu získáte certifikát, který bude vložen na www.rspo.org. To umožní ostatním členům kontrolovat stav certifikace a nabízí širokou síť certifikovaných zdrojů.

Výrobky se značkou RSPO prokazují:

- trvale udržitelné hospodaření
- sociální zodpovědnost
- osvědčené zemědělské metody
- sledovatelnost pohybu napříč dodavatelským řetězcem

Proč zvolit Bureau Veritas?

Bureau Veritas díky globálnímu zastoupení ve vice než 140 zemích světa a zkušenostem z oblasti udržitelného zemědělství a sociální zodpovědnosti pomáhá klientům při výběru nejlepšího řešení. V závislosti na konkrétních omezeních Vaší činnosti a dodavatelského řetězce můžeme zvolit audit, který nejlépe splní Vaše potřeby a zaručí udržitelnost činností.

Kombinované nebo integrované audity
Konzistentnost, optimalizace, efektivnost, úspora časových a finančních nákladů. RSPO certifikace v rámci jednoho auditu.

Odborné znalosti v oblasti udržitelnosti
Bureau Veritas je vedoucí globální certifikační orgán pro následující systémy: udržitelné zemědělství a lesnictví, sociální zodpovědnost, ověřování skleníkových plynů, biomasy a biopaliv...

Globální zastoupení
Přítomnost ve více než 140 zemích světa znamená mezinárodní zkušenosti a hluboké znalosti místních norem. Stejně tak poskytujeme certifikaci ve všech fázích dodavatelského řetězce.

FAQ - často kladené otázky

Používáte RSPO certifikovaný palmový olej nebo jeho deriváty při výrobě Vašich produktů?

Ujistěte se, že zákazníci vědí o Vaší angažovanosti tím, že jste certifikovaným členem RSPO. Máte tak zajištěnu dohledatenost všech RSPO certifikovaných produktů, které jsou evidované na online systému www.rspo.org. Tento portál zajišťuje sledovatelnost pohybu RSPO certifikovaného oleje napříč dodavatelským řetězcem. Tím spojuje certifikované produkty s certifikovanými zdroji a zaručuje tak jejich transparentnost.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
21
1. 2021
21.1.2021 - Konference
Online
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí