zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Celý svoz odpadů pro město H. Králové bude dělat Marius Pedersen

27.10.2014
Odpady
Urbánní ekologie
Celý svoz odpadů pro město H. Králové bude dělat Marius Pedersen

Společnost Hradecké služby ze skupiny odpadové společnosti Marius Pedersen bude pro město Hradec Králové zajišťovat veškerý svoz a likvidaci odpadů. Firma nyní vyhrála tendr na svoz bioodpadu, odpadu z odpadkových košů a kompostování, který dosud dělaly městské Technické služby. Nabídla cenu 12,5 milionu korun bez DPH za rok. ČTK to dnes řekl primátorův náměstek Martin Soukup (ODS). Hlavní část likvidace odpadů, tedy zejména svoz popelnic a provoz sběrných dvorů, Hradecké služby pro město zajišťují od roku 2006.

K privatizaci i zbytku odpadového hospodářství se město rozhodlo proto, že technika na svoz a likvidaci odpadků v městských Technických službách dosluhuje. Město by do obnovy svozových aut, další techniky a stavby kompostárny muselo investovat kolem 40 milionů korun, nyní bude tato investice na Hradeckých službách, uvedl Soukup. V tendru byli tři uchazeči.

Hradecké služby, v nichž má Marius Pedersen podíl 60 procent a město 40 procent, by si zbylou část svozu odpadů měly převzít od začátku příštího roku. Po dohodě by měly převzít i část zaměstnanců městských Technických služeb.

Celková roční hodnota nákladů na svoz a likvidaci odpadů ve městě se pohybuje kolem 70 milionů korun bez DPH. Taxa za svoz popelnic v Hradci Králové činí 500 korun za dospělého a rok a neměnila se od ledna 2008.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí