zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pasivní RozVerky Ekologického institutu Veronica

05.11.2014
Obecné
Pasivní RozVerky Ekologického institutu Veronica

Dny pasivních domů 2014

Pasivní domy můžete navštívit 7. až 9. listopadu nejen v České republice. Dny pasivních domů jsou mezinárodní akcí, kterou před jedenácti lety odstartoval Passivhaus Institut z německého Darmstadtu. Dnes jsou do ní zapojeny stovky pasivních domů po celém světě od Nového Zélandu až po severní Ameriku. Základní filozofie akce zůstává ve všech zemích stejná - vysvětlit desetitisícům zvědavých návštěvníků fungování pasivních domů na základě konkrétních zkušeností a neformálním způsobem jim ukázat, jak se v energeticky úsporných domech vlastně žije. Podívat se můžete mimo jiné na pasivní dům v Hostětíně, kde máte navíc možnost zároveň si prohlédnout i další ekologické projekty.
Více informací naleznete zde.

Dny pasivních domů 2014

Exkurze na kozí ekofarmu a bio-vinařství

Pojeďte s námi v sobotu 8. listopadu z Brna na exkurzi za místními producenty biopotravin. Navštívíme kozí farmu Ekokoza v Lesním Jakubově a ekologické hospodářství rodiny Abrlovy v Pavlově. Prohlédneme si chov koz, projdeme se vinicemi, zavítáme do výrobny vína a bylinkárny. Během setkání s biozemědělci bude příležitost k nákupu lokálních potravin. Kromě odborného výkladu nás čeká i ochutnávka místních produktů. Místenky do autobusu jsou k zakoupení v Ekologické poradně Veronica v Brně za 50 Kč.
Více informací naleznete zde.

Centrum Veronica Hostětín je Destinací roku 2014

Centrum Veronica se stalo vítězem soutěže DestinaCZe roku 2014 v kategorii Cítit se jako doma, s počtem 8404 hlasů. Pokud jste u nás ještě nebyli, přijďte si to také zažít... Těšíme se na vás - a ať se u nás i nadále cítíte jako doma.
Více informací naleznete zde.

Ekoporadna: Co se starými železničními pražci?

Máte na zahradě staré železniční pražce? Nevíte co s nimi? A proč vlastně situaci řešit? Vyřazené železniční pražce jsou kvůli chemickým látkám použitým při své impregnaci a následnému provozu považovány za nebezpečný odpad a podle toho je nutno s nimi nakládat. Správnou likvidací chráníte nejen životní prostředí, ale i své zdraví.
Více informací naleznete zde.

Zlínská CO2 liga zahajuje 5. ročník

Žáci 2. stupně ZŠ a SŠ ve Zlínském kraji se mohou těšit na 5. ročník oblíbené klimatické soutěže. Soutěž zprostředkovává žákům, studentům i veřejnosti informace o globální změně klimatu a o změnách, které můžeme očekávat v České republice.
Poutavou a neotřelou formou, prostřednictvím soutěžních úkolů a díky ,,učení prožitkem" si soutěžící vyzkouší a dozví se, že naši krajinu i společnost čekají vlivem měnícího se klimatu změny, jaké asi budou a jak se na ně mohou připravit.
Více informací naleznete zde.

Kampaň na podporu místních výrobků

Od 1. listopadu budou na facebooku Tradice Bílých Karpat představováni místní výrobci, prodejny regionálních výrobků, zajímavé prodejní systémy (např. bedýnkování či komunitou podporované zemědělství), regionální značky, přínosy místní ekonomiky a spousta jiných zajímavých informací.
Součástí kampaně bude i soutěž.
Více informací naleznete zde.

Klimatická změna: od vědeckých poznatků k politickému řešení - panelová diskuze - Praha

Ve středu 5.11.2014 se v budově Senátu Parlamentu České republiky uskuteční panelová diskuze "Klimatická změna: od vědeckých poznatků k politickému řešení". Mluvit budou: Petr Drulák (1. náměstek ministra zahraničních věcí), Aleš Kendík (náměstek ministra zemědělství), Vojtěch Kotecký (analytik Glopolis, členská organizace Klimatické koalice), Bedřich Moldan (ředitel Centra pro otázky životního prostředí UK), Vladimír Špidla (ředitel Odboru poradců a poradkyň předsedy vlády, Úřad vlády), Pavel Zámyslický (ředitel Odboru energetiky a změny klimatu, MŽP).
V íce informací naleznete zde.

Veletrh pasivních domů v Brně

Jste fanoušky pasivních domů? Zajímají vás možnosti energeticky úsporného stavění a dotace? Jste odborníci, kteří se chtějí o pasivních domech dozvědět více? Potřebujete si vybrat firmu, která vám postaví pasivní dům? Pak navštivte doprovodný program konference Pasivní domy 2014! Veletrh se koná již tento pátek (31.října od 9 do 18) a sobotu (1. listopadu od 9 do 16) v Kongresovém centru Brno, Výstaviště 1.
Více informací naleznete zde.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí