zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na financování projektu OPŽP stále není pozdě!

21.11.2014
Obecné
Na financování projektu OPŽP stále není pozdě!

Státní fond životního prostředí ČR letos zadministruje historicky největší počet Rozhodnutí o poskytnutí dotace. K 17. listopadu jich bylo vydáno 5 059 s výší dotace EU 34,2 miliardy korun a další stovky každým dnem přibývají. V roce 2013 bylo vydáno 3 533 Rozhodnutí o poskytnutí dotace ve výši 21 miliard korun.

Akcelerační opatření, zejména zefektivnění všech procesů a administrace rychloobrátkových výzev přináší své plody v mimořádném počtu projektů ve fázi realizace a v na to navazujícím čerpání prostředků EU. Žadatelé o podporu, kteří mají stále pouze registrační list, a provedli výběrové řízení, by měli ve vlastním zájmu usilovat o to, aby co nejdříve získali Rozhodnutí o poskytnutí dotace. To získají pouze tehdy, pokud ihned po uzavření smlouvy o dílo zkontaktují svého projektového manažera a na Státní fond životního prostředí ČR zašlou všechny potřebné dokumenty. SFŽP ČR garantuje, že Rozhodnutí o poskytnutí dotace vč. případné Smlouvy na prostředky SFŽP ČR jim pak budou vydány do několika dní.

,,Děkuji všem žadatelům, kteří nám zaslali potřebné dokumenty, a kterým jsme již mohli Rozhodnutí o poskytnutí dotace vydat. Zároveň vyzývám všechny ostatní, kteří tak dosud neučinili, aby neváhali, odeslali nezbytnou dokumentaci na Fond a mohli tak do 5. prosince podat žádost o platbu," uvedl Petr Valdman, ředitel SFŽP ČR.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí