zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Připravovaný Národní akční plán čisté mobility doporučuje více elektromobilů a vozidel na CNG

04.12.2014
Ekologická auta
Připravovaný Národní akční plán čisté mobility doporučuje více elektromobilů a vozidel na CNG

Ve dnech 20. a 21. listopadu se v Loučni uskutečnil diskusní kulatý stůl odborníků z oblasti alternativních ekologických zdrojů pohonu motorových vozidel nazvaný "Čistá mobilita".

Odborného diskusního fóra se zúčastnili zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva dopravy, Ministerstva životního prostředí, Ministerstva financí a Ministerstva pro místní rozvoj a dále energetických a plynárenských společností, výrobců ekologických vozidel a plnících stanic na stlačený zemní plyn /CNG/. Diskutovat přišli i zástupci měst a obcí a dopravních podniků, obsluhujících městskou a příměstskou autobusovou dopravu a využívajících některého z alternativních zdrojů energie.

Klíčovým bodem setkání byla prezentace Národního akčního plánu čisté mobility a především odborná diskuse nad navrhovanými opatřeními, která by měla napomoci zvýšení počtu ekologických vozidel na CNG a elektromobilů a dobudování související infrastruktury v České republice, která brání masivnějšímu rozvoji ekologických zdrojů v individuální i hromadné dopravě.

Na fóru zazněly i dosavadní zkušenosti zástupců těch dopravních podniků, které využívají vozidel a především autobusů městské a příměstské dopravy, poháněných CNG nebo elektřinou.

Nejzajímavější závěry a doporučení, které vzešly z diskuse účastníků kulatého stolu, budou zapracovány do připravovaného Národního akčního plánu čisté mobility.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
22
1. 2021
22.1.2021 - Seminář, školení
Pardubice
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí