zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ford zahájil výrobu Mondea Hybrid

06.12.2014
Ekologická auta
Ford zahájil výrobu Mondea Hybrid

ford-0

Ford zahájil výrobu nového Fordu Mondeo v hybridním provedení. Je to první hybrid, který ,,modrý ovál" nabídne na evropských trzích. Hnací ústrojí Mondea Hybrid je tvořeno kombinací speciálně vyvinutého zážehového motoru o objemu 2,0 l, elektromotoru a lithium-ion akumulátoru s kapacitou 1,4 kWh. Vůz má normovanou kombinovanou spotřebu podle metodiky NEDC 4,2 l/100 km.

,,Mondeo Hybrid nabízí zákazníkům to nejlepší z obou světů - nižší spotřebu a emise elektrického pohonu i dojezd a dynamiku tradičního motoru," řekl Roelant de Waard, viceprezident Ford of Europe pro marketing, prodej a služby. ,,Díky modelové řadě, do níž patří, nebo budou patřit, i Focus Electric, plug-in hybrid C-Max Energi i úsporné modely ECOnetic a EcoBoost, získají naši zákazníci ještě širší prostor k optimalizaci provozních nákladů.

Nové Mondeo se vyrábí v moderní továrně ve španělské Valencii a v současné době probíhá jeho uvádění na evropské trhy. Historicky nejširší paleta motorizací pro nové Mondeo obsahuje nový zážehový motor 1.5 EcoBoost nebo zdokonalený diesel 2.0 TDCi. Zajímavostí je, že hybridní verze je cenově srovnatelná se vznětovými motorizacemi. Jeho ceny začínají na 762 990 Kč, již je možno jej objednávat a první vozy budou k dispozici na začátku příštího roku.

Zdroj: www.ifleet.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí