zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ceny pelet a briket po topné sezoně klesají

12.12.2014
Vytápění, zateplení
Ceny pelet a briket po topné sezoně klesají

Ceny dřevěných briket a pelet během roku různě kolísají. Nejlevněji se dají pořídit na jaře, případně začátkem léta. Vzhledem k tomu, že po skončení topné sezony jejich cena klesá, jedná se o nejideálnější dobu pro pořízení zásob na další topnou sezonu.

Jaké jsou výhody pořízení těchto paliv v jarním období? Hlavním důvodem je nízká cena, díky které při koupi zákazník ušetří. Také máte jistotu, že máte doma zásobu a nestane se, že bude nutné palivo objednávat na poslední chvíli, kdy díky obrovskému nárůstu poptávek může dojít k prodloužení dodací lhůty nebo vyprodání skladu. V případě, že nemáte momentálně k dispozici volný skladovací prostor z důvodu zaplnění stávajícím palivem, kterým ještě topíte, je možné si zboží objednat a nechat dovézt až po nějakém čase (je nutné tuto skutečnost uvést v objednávce).

Cena těchto paliv v posledních letech stoupala, jelikož nákup briket a pelet, případně pilin, které jsou surovinou pro jejich výrobu, se uskutečňuje v eurech. Vzhledem k intervenci české koruny bylo zdražení velmi znát, proto je nákup na jaře, při rekordním poklesu ceny, ještě výhodnější.

Předzásobení je zkrátka velkou výhodou, která přináší ušetření investic, tak jistotu, že v zimě budeme mít včas čím topit.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí