zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Moravskoslezský kraj rozdělí 34,5 milionu Kč na životní prostředí

16.12.2014
Obecné
Moravskoslezský kraj rozdělí 34,5 milionu Kč na životní prostředí

Moravskoslezský kraj v příštím roce rozdělí na dotačních programech v oblasti životního prostředí 34,5 milionu korun. Žadatelé mohou získat příspěvek na hospodaření v lesích, menší vodohospodářské stavby i dobrovolné aktivity v oblasti udržitelného rozvoje, řekla dnes ČTK mluvčí krajského úřadu Petra Špornová.

O dotace mohou žádat nejen města a obce či organizace, ale i samotní obyvatelé. "Dotačními programy chceme podpořit především subjekty, které se angažují a jsou aktivní v environmentální výchově, také města a obce, aby mohly například rekonstruovat kanalizaci, postavit čistírny odpadních vod, úpravny pitné vody a další, přičemž největší podíl je určen na podporu hospodaření v lesích," uvedl náměstek hejtmana pro dopravu a životní prostředí Daniel Havlík (ČSSD).

Do lesního hospodářství bude směřovat 18 milionů korun, tedy více než polovina dotačních prostředků. Program je určen vlastníkům, nájemcům a podnájemcům lesů, kteří hospodaří v regionu a pečují hlavně o menší lesy. O dotaci je možné žádat od počátku roku až do konce června.

Na podporu výstavby a rekonstrukci kanalizací, čistíren odpadních vod, vodovodních sítí a úpraven pitné vody je připraveno 15 milionů korun. Žádosti o dotace musí být podány do 14. ledna 2015.

Na projekty v oblasti environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty v Moravskoslezském kraji kraj v příštím roce vyčlenil 1,5 milionu korun. Také tyto žádosti musí být podány nejpozději do poloviny ledna příštího roku. Podrobné informace k dotačním programům najdou zájemci na elektronické úřední desce krajského úřadu v sekci dotace - vyhlášené dotační programy.

Martina Helánová

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí