zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Revize referenčního dokumentu o nejlepších dostupných technikách Povrchové úpravy používající organická rozpouštědla

24.02.2015
Firemní ekologie
IPPC
Revize referenčního dokumentu o nejlepších dostupných technikách Povrchové úpravy používající organická rozpouštědla

V současné době provádí Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) aktivaci Technické pracovní skupiny (TPS) ,,Povrchové úpravy".

Evropské komise (EK) rozhodla o provedení revize referenčního dokumentu o nejlepších dostupných technikách (BREF) ,,Povrchové úpravy používající organická rozpouštědla" (z angl. Surface Treatment Using Organic Solvents, STS), který byl vydán v srpnu 2007. Tento dokument BREF byl vypracován k činnosti podle přílohy č. 1 zákona č. 76/2002 Sb., o integrované prevenci, ve znění pozdějších předpisů, kategorie 6.7 Povrchová úprava látek, předmětů nebo výrobků používající organická rozpouštědla, zejména provádějící apreturu, potiskování, pokovování, odmašťování, nepromokavou úpravu, úpravu rozměrů, barvení, čištění nebo impregnaci, při spotřebě organických rozpouštědel vyšší než 150 kg za hodinu nebo než 200 t za rok, a je možno se s ním seznámit na webových stránkách IPPC v sekci Referenční dokumenty (přímý odkaz zde)

V současné době provádí Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) aktivaci Technické pracovní skupiny (TPS) ,,Povrchové úpravy". Byli osloveni odborníci z oblastí, které se zabývají činnostmi uvedenými v dokumentu BREF, např. povrchové úpravy kovových, plastových, dřevěných a jiných materiálů, oblast polygrafického průmyslu, výrobu brusiv, zrcadel, lepicích pásek atd. Pokud byste se chtěli aktivně zapojit do procesu revize dokumentu BREF a svými znalostmi přispět k úspěchu revize, pak použijte e-mailové adresy pracovníků MPO: Ing. Tomáš Král (kralt@mpo.cz) nebo Ing. Milena Drašťáková (drastakova@mpo.cz).

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí