zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nejlevnější energie...

20.03.2015
Energie
Nejlevnější energie...

... je ta, kterou nebylo nutné vyrobit. Není divu, že toto známé rčení je v poslední době citováno v mnoha modifikacích tak často. Přestože ekologizace a ekonomizace prostupují naši společnost už dlouhodobě a leckde přinášejí i výrazné změny a úspěchy, pořád se ještě potýkáme s dědictvími let minulých, kdy se energetickými ani ekonomickými ztrátami nikdo moc nezabýval, nebo se dokonce přímo plýtvalo.

Přitom podle kvalifikovaných průzkumů a odhadů činí jen potenciál úspor v oblasti budov minimálně 25 miliard korun ročně. Tolik peněz by domácnosti, firmy a instituce mohly v součtu každoročně ušetřit, kdyby energie zbytečně neutíkaly "oknem", respektive především plášti, střechami či komíny budov.

Změna tohoto stavu je navíc schopna dlouhodobě přinést až 35 tisíc pracovních míst, a tedy snížit nezaměstnanost a zvýšit hospodářský růst.

Energetická unie podporující výrazné pozitivní změny na tomto poli byla před několika dny ustanovena, potřebné analýzy jsou vypracované, zbývá rozhodnout, nakolik naše vláda podpoří proces změny a jak rychle.

AUTOR: Michael Málek
ZDROJ: Energetika

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
27
7. 2017
27.7.2017 - Seminář, školení
Olomouc, ibis Olomouc Centre
INISOFT s.r.o.
24
8. 2017
24.8.2017 - Seminář, školení
Liberec, Centrum Babylon Liberec
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí