zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Čína o pětinu zvýšila cíl pro instalace solárních elektráren

03.04.2015
Solární energie
Čína o pětinu zvýšila cíl pro instalace solárních elektráren

Čína zvýšila cíl pro instalace solárních elektráren v letošním roce. Nově chce v letošním roce instalovat solární panely o celkovém výkonu 17,8 gigawattů, což je o 20 procent více, než činil dosavadní plán, a o 70 procent více než loni. Vyplývá to z dokumentu, který na svých internetových stránkách zveřejnil čínský Národní energetický úřad.

Původně úřad počítal s instalací elektráren o výkonu 15 GW. V lednu však uvedl, že tento cíl bude muset ještě konzultovat s firmami v odvětví. Loni celková kapacita nově instalovaných solárních elektráren činila 10,52 GW.

Zpráva poslala vzhůru akcie čínských solárních firem. Akcie firmy Shunfeng zpevnily o osm procent a CGL-Poly Energy o 5,5 procenta. Index širšího trhu přitom stoupl jen o 0,91 procenta, napsala agentura Reuters.
Čína má však problémy s přenosovou infrastrukturou. V západních regionech země tak zůstává množství elektráren odpojených od sítě, i když je zde dostatek slunečního svitu, chybí infrastruktura, která by elektřinu dopravila do obydlených oblastí na jihu a východě. Čína se proto snaží povzbudit instalaci solárních panelů na střechách a podobné instalace v malém měřítku, které nevyžadují distribuční síť.

Na konci loňského roku celková kapacita solárních elektráren připojených do sítě v Číně činila 26,52 GW. To byly zhruba dvě procenta celkové instalované kapacity elektráren v zemi.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí