zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Šestá sezóna Plzeňských farmářských trhů startuje

27.03.2015
Zemědělství
Biopotraviny
Šestá sezóna Plzeňských farmářských trhů startuje

Tuto sobotu (28. března 2015) se letos poprvé sejdou milovníci fajnového jídla na náměstí Republiky v Plzni, začínají Plzeňské farmářské trhy. Zhruba padesátka prodejců toho nejlepšího jídla, jaké produkují české farmy, pekařství, uzenářství, nabídne své pochoutky plzeňské veřejnosti. Trhy začínají v 8 hodin a končí ve 12 hodin. Pořádá je občanské sdružení ENVIC.

Město kultury ožije...
Plzeňské farmářské trhy budou i v letošním roce pořádány ve 14denním intervalu - od 28. března až do 19. prosince každou lichou sobotu. Termíny Plzeňských farmářských trhů 2015: 28.3., 11.4., 25.4., 9.5., 23.5., 6.6., 20.6., 4.7., 18.7., 1.8., 15.8., 29.8., 12.9., 26.9., 10.10., 24.10., 7.11., 21.11., 5.12., 19.12.
Farmářské trhy zůstávají minimálně i v této sezónně na náměstí Republiky v Plzni. Začínat se bude vždy v 8 a končit ve 12 hodin.

Cílem sdružení ENVIC (pořadatel Plzeňských farmářských trhů) bylo a je, vytvářet prostor a podmínky pro prodej prvotřídních, tuzemských sezónních potravin. "Nechystáme v pořádání Plzeňských farmářských trhů žádnou revoluci. Držíme se svých zásad -- důsledný výběr prodejců -- výrobců, vytváření příjemné atmosféry, oživování centra města Plzně, podpora lokální ekonomiky, nabídka skutečného poctivého jídla. Přesto v letošním roce přivítáme několik nových prodejců. Ti doplní stávající sortiment o nové pro! dukty -- klíčky, raw dobroty, zeleninové hořčice...", vysvětluje Tomáš Popp koordinátor Plzeňských farmářských trhů z občanského sdružení ENVIC.

Město Plzeň drží palce...
Plzeňské farmářské trhy podporuje také primátor města Plzně Martin Zrzavecký. "Miluju skvělé jídlo. Pokud pochází z našeho regionu a můžu ho koupit přímo od výrobců, pěstitelů na farmářském trhu, je to úžasné. Plzeňské farmářské trhy mají vysokou kvalitu a směle se řadí mezi nejlepší farmářské trhy v celé republice. Kultura nezahrnuje jen výstavy, koncerty..., ale také jídlo. To stojí v samém středu naší kultury. Proto jsem moc rád, že díky Plzeňským farmářským trhům stravovací kulturu posouváme zase o něco výš. Díky patří farmářům, pořadatelům i zákazníkům trhů", uvedl primátor Martin Zrzavecký. Podpora od města Plzně a od Městského obvodu Plzeň 3 je pro pořádání Plzeňských farmářských trhů zásadní. "Děkujeme vedení MO Plzeň 3 za spolupráci při vyřizování všech potřebných formalit. Pan starosta (! Radoslav Neubauer) i pan místostarosta (Radoslav Škarda) trhům! fandí a velmi nám pomohli", říká Popp.

Jídlo jak má být
Na prvním Plzeňském farmářském trhu v letošním pro Plzeň zásadním roce se představí již tradiční, ale i noví prodejci. Pekaři ze tří pekáren -- Rendl ze Sušice, Zídek z Plzně a Dobřanské pekařství napečou křupavé pečivo. Vynikající koláče a kávu připraví i Anděl Station z Plzně. Kuřata a krůty přiveze farma Zephyr. Čerstvé i zpracované ryby budou pocházet z CHKO Český les. Maso a báječné uzeniny nachystají tito uzenáři a chovatelé -- Angus Farm ze Soběsuk, Matějka z Letin, Dvořák z Bělé nad Radbuzou, Plzák ze Dřevěné, Zelený z Drouhavče a Kesner z Terešova. Zvěřinové speciality bude prodávat ZEFA VOLARY a pan Bubeníček z Úněšova. Šumavský pivovar bude točit své báječné pivo a připravovat hamburgery z hovězího masa z farmy Zelený. Jablečné mošty nabídnou ovocnáři z Nebílov a Stvolenská moštárna. Mléčné výrobky oceněné značkou Regionální potravina představí minimlékárna Joma. Kozí, kravské i ovčí sýry bude mo! žné zakoupit z farmy Držovice, z Horského statku Abertamy. Ani "Čerstvá pasta" vyráběná v Karlových Varech nebude na těchto farmářských trzích chybět. Také koření od Davídka provoní Mlýnskou strouhu. Prodávat se budou i bylinky, sazenice a kořenová zelenina. Více informací o prodejcích uveřejňujeme na www.plzensketrhy.cz.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
4
5. 2019
4.5.2019 - Exkurze
Děčínsko
31
5. 2019
31.5.2019 - Seminář, školení
21
6. 2019
21.6.2019 - Seminář, školení
27
9. 2019
27.9.2019 - Seminář, školení
25
10. 2019
25.10.2019 - Seminář, školení
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí