zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Středočeský kraj opět posoudí rozšíření skládky v M. Boleslavi

15.04.2015
Odpady
Středočeský kraj opět posoudí rozšíření skládky v M. Boleslavi

Firma Compag Mladá Boleslav bude muset pro svůj záměr rozšíření michalovické skládky vypracovat detailní dokumentaci o vlivu rozšíření na životní prostředí, kterou bude opět posuzovat Středočeský kraj. K záměru se vyjádřilo několik institucí, které měly připomínky hlavně k negativnímu vlivu na krajinný ráz. Středočeský krajský úřad to uvedl ve svém závěru zjišťovacího řízení.

Současná kapacita skládky se podle dřívějších informací vedení firmy Compag naplní zhruba v polovině příštího roku. Jednatel společnosti Radek Lizec dnes ČTK řekl, že její kapacita je pro svoz odpadu z Mladé Boleslavi dostatečná. "Tam kapacita je, to, že jsme ji chtěli ještě navýšit, je jiná věc," řekl. Rozšířením skládky o 20.000 metrů krychlových by se prodloužila její životnost o několik měsíců a převýšení skládky by vzrostlo o více než 14 procent na 31,5 metru krychlového.

Městu měla už v těchto dnech sloužit nová úpravna odpadů za 479 milionů korun, výstavba ale dosud nezačala. Investorem je právě firma Compag, ve které má město téměř poloviční podíl. Náměstek primátora Mladé Boleslavi Michal Kopal (ODS) už dříve ČTK řekl, že se uvažuje o soudním sporu mezi firmou Compag a společností Geosan Group, jež měla novou úpravnu odpadů ve městě postavit. Podle Kopala totiž město přišlo o dotaci ve výši asi 190 milionů korun, která propadne kvůli tomu, že stavba nezačala včas. Firma Geosan spor nekomentuje.

Celková investice do výstavby nové úpravny měla být 479 milionů korun, zhruba 190 milionů měla pokrýt dotace od Státního fondu životního prostředí, zbytek měl zaplatit Compag bankovním úvěrem se splatností 15 let. Město mělo ručit za téměř polovinu úvěru.

Anna Pindejová

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí