zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

E.ON se zapojí do největší úklidové akce v Česku, vyhradí na to speciální den

15.04.2015
Energie
Odpady
Firemní ekologie
Urbánní ekologie
E.ON se zapojí do největší úklidové akce v Česku, vyhradí na to speciální den

E.ON přichystal v Brně a Českých Budějovicích svou úklidovou akci na pátek 17. dubna.

Již 18. dubna proběhne v České republice druhý ročník akce Ukliďme Česko, jejímž cílem je mapovat a likvidovat černé skládky. Do akce, která loni získala ekologického oskara v soutěži E.ON Energy Globe Award ČR, se letos vedle dobrovolníků zapojí také firmy. Hlavní partner akce, společnost E.ON, dokonce plánuje speciální úklidový den za účasti svých zaměstnanců.

E.ON přichystal v Brně a Českých Budějovicích svou úklidovou akci na pátek 17. dubna. Ta proběhne pod názvem ,,E.ON uklízí Česko". ,,S pomocí našich zaměstnanců chceme vyčistit okolí cyklostezky v Českých Budějovicích, v Brně se zase zaměříme na černou skládku v okolí řeky Svratky a úklid drobného nepořádku podél cyklostezky směr nákupní centrum Olympia," popisuje Vladimíra Glaserová, vedoucí projektu. ,,Očekáváme, že se úklidu zúčastní více než 70 dobrovolníků z řad našich zaměstnanců," dodává.

Spolek Ekosmák, který akci Ukliďme Česko pořádá, tuto aktivitu vítá. ,,Bereme to jako výzvu pro ostatní firmy. Pro letošní ročník máme mezi sedmi sty zaregistrovanými organizátory místních úklidů například 160 zájmových organizací, 130 škol, 265 obcí, ale jen 25 firem. Proto si velmi vážíme příkladu, kterým jsou zaměstnanci E.ON pro ostatní," říká Radek Janoušek, hlavní organizátor akce.

Ekosmák také potvrzuje, že k zvýšenému zájmu o jejich akci dopomohlo i vítězství v loňském ročníku soutěže E.ON Energy Globe Award ČR, známé též jako soutěž ekologických oskarů. ,,Díky soutěži jsme zaznamenali zvýšený zájem jak médií, tak sponzorů o náš projekt a jeho rozvoj do budoucna," dodává Janoušek.

oskar

V České republice aktuálně běží již 7. ročník soutěže E.ON Energy Globe Award ČR. Zapojit se do něj mohou autoři všech projektů, které usilují o úsporu energií nebo ochranu životního prostředí. Přihlášku je možné podat až do 30. dubna 2015 na stránkách www.ekologickyoskar.cz.

O soutěži E.ON Energy Globe Award ČR

Soutěž E.ON Energy Globe Award ČR, známá mezi odbornou i laickou veřejností jako ekologický oskar, oceňuje projekty a inovativní nápady v oblasti životního prostředí a úspor energií. Jedná se o mezinárodní soutěž, kterou v České republice již po několik let pořádá energetická společnost E.ON.

O společnosti E.ON

Energetická společnost E.ON působí na českém trhu od roku 1998 a je významným dodavatelem energií českým zákazníkům. Aktuálně dodává elektřinu celkem 1,2 milionu zákazníků a zemním plynem zásobuje více než 220 000 zákazníků, a to převážně v jižních Čechách a na jižní Moravě.

Jako významný dodavatel elektřiny a zemního plynu cítí energetická společnost E.ON velkou odpovědnost nejen za spolehlivé dodávky energie a kvalitní služby zákazníkům, ale také za životní prostředí kolem nás. Svým zákazníkům proto přináší řadu informací a služeb, které pomáhají šetřit přírodu a snižovat jejich spotřebu energií. Více informací o těchto aktivitách je možné najít na stránkách programu EkoBonus.cz na adrese www.ekobonus.cz a www.eon.cz.

O spolku Ekosmák

Spolek Ekosmák vznikl v květnu 2013 za účelem realizace úklidových akcí ,,Ukliďme Česko". Sám o sobě říká: ,,Ekosmák je opak Ropáka, neboť Ropák životnímu prostředí škodí a Ekosmák naopak pomáhá."

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí