zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V údolí Rudolfovského potoka proběhne biologický průzkum

25.04.2015
Příroda
V údolí Rudolfovského potoka proběhne biologický průzkum

Sdružení Náš domov nepolevuje v úsilí o záchranu údolí Rudolfovského potoka před další zástavbou. Zatímco u Krajského soudu v Českých Budějovicích leží stále žaloba proti potvrzení registrace významného krajinného prvku Rudolfovský lom, členové Našeho domova chtějí provést podrobnější biologický průzkum tohoto místa.

V údolí je již dnes znám výskyt mnoha chráněných a ohrožených druhů živočichů a rostlin, existuje však pouze jeho orientační biologický průzkum. Ten vloni vypracoval na žádost Našeho domova Dr. Alois Pavlíčko a potvrdil v něm význam území pro ochranu přírody. Na tento průzkum letos naváže dlouhodobější sledování údolí, které umožní i malý grant Nadace VIA udělený v rámci programu tzv. Rychlých grantů1.

V obci Jivno došlo po loňských komunálních volbách k obměně zastupitelstva a změně na postu starosty. I díky tomu se letos na jaře konala první schůzka mezi představiteli obce Jivno a ochránci údolí Rudolfovského potoka. Členové Našeho domova na ní představili svůj odmítavý postoj k další zástavbě údolí.

,,Na přílišný optimismus je ještě brzy. Chápeme ale jako vstřícný krok obce Jivno i samotnou schůzku, která odblokovala vzájemnou komunikaci. Oproti éře bývalého starosty jde o příjemnou změnu a my jen doufáme, že nové vedení obce bude vstřícnější k ochraně přírody a upřednostní zájem stovek lidí a některých okolních obcí podporujících zachování údolí v současném stavu," říká za Náš domov Jaroslav Valevský ml.

Kontakty: MUDr. Jaroslav Valevský (Náš domov) 606 287 428, Ing. Eliška Štěpánová (Náš domov) 603 719 527, Ing. Zdeňka Sobíšková (Náš domov) 606 257 142, Jaroslav Valevský (Náš domov) 602 846 414, Ing. Milan Dušejovský (Náš domov) 723 576 643, Bc. Jaroslava Brožová (Jihočeské matky) 603 516 634, RNDr. Jiří Řehounek (Calla) 734 238 963

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí