zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Optifuel Challenge 2015 právě začíná

02.05.2015
Doprava
Optifuel Challenge 2015 právě začíná

Renault Trucks uvádí další ročník soutěže Optifuel Challenge, ve které hledá šampióna v hospodárné jízdě. Národní kolo pro Českou republiku bude probíhat od 1. května do 21. srpna 2015 a je otevřeno pro stávající i potenciální zákazníky značky Renault Trucks. Český vítěz spolu s druhým v pořadí se nominují do mezinárodního finále, které se uskuteční v jednom z evropských měst.

Národní kolo Optifuel Challenge 2015 je otevřenopro majitele dopravních společností v České republice, kteří si v průběhu konání soutěže zapůjčí soutěžní soupravu Renault Trucks T + návěs, demo tahač Renault Trucks T anebo jsou majiteli modelové řady Renault Trucks T s aktivovanou službou Optifleet. V soutěži je budou reprezentovat jejich profesionální řidiči, kteří budou mít jedinečnou příležitost otestovat v reálném provozu na mezinárodních nebo vnitrostátních trasách modelovou řadu T, která se pyšní titulem International Trucks of the Year 2015 a současně změřit mezi sebou své síly.

Soutěžní soupravy Renault Trucks T 460 spolu s návěsy Kögel jsou připraveny pro zájemceo soutěž hned ve třech truck centrech v Praze, Hradci Králové a Olomouci.

Hodnocení jednotlivých soutěžících bude probíhat prostřednictvím služby Optifleet na základě těchto kritérii: volnoběh, neúsporná jízda, tempomat, překročení rychlosti a poměr mezi brzděním a zastavením. 8 nejlepších českých řidičů pak změří své síly v národním finále 5. září 2015 v Truck Centru Renault Trucks v Praze Čestlicích, kde pro ně budou připraveny různé disciplíny. Dva nejlepší řidiči v hospodárné jízdě postoupí do velkého finále, které se uskuteční v jednom z evropských měst.

Soutěž bude probíhat ve všech Renault Truck Centrech v České republice ve spolupráci s partnery soutěže, kterými jsou Michelin - výrobce pneumatik, Kogel - výrobce návěsové techniky a Shell - dodavatel motorových olejů.

Výsledky jednotlivých soutěžících budou pravidelně zveřejňovány na stránkách společnosti Renault Trucks www.renault-trucks.cz, na stránkách Truckdriver Clubu www.truckdriverclub.cz a na facebookových profilech Renault Trucks ČR a Truckdriver Club.

Zdroj: www.eulog.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí