zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ÚOHS: EP Industries může ovládnout van Gansewinkel

11.05.2015
Odpady
ÚOHS: EP Industries může ovládnout van Gansewinkel

Skupina EP Industries podnikatele Daniela Křetínského může koupit českou pobočku odpadové firmy van Gansewinkel a posílit na trhu s odpady. Transakci povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Jeho rozhodnutí je pravomocné, uvedl dnes úřad v tiskové zprávě.

EP Industries obchod plánuje provést prostřednictvím dceřiné společnosti AVE CZ odpadové hospodářství. ÚOHS v minulosti pokutoval AVE CZ a van Gansewinkel spolu s dalšími firmami za to, že si rozdělovaly trh manipulacemi s výběrovými řízeními.

"Úřad konstatoval, že spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže a fúzi povolil," uvedl předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Do EP Industries tak nyní zřejmě přibude další firma z oboru. Křetínského skupina koupila AVE CZ před dvěma lety, také tuto transakci schvaloval český antimonopolní úřad. Loni EP Industries koupila ještě pětinový podíl v Pražských službách, který chtělo od firmy Northward Holdings Limited (NHL) odkoupit město Praha. Loni EP Industries získala i několik menších podniků v oboru. Rozšíření aktivit skupiny povolil ÚOHS bez podmínek. Konkrétně se jednalo o firmy SI Kladno, kladenských Středočeských komunálních služeb a berounské Středočeské údržby komunikací.

EP Industries patří mezi přední průmyslová uskupení v zemi. Zahrnuje zhruba desítku podniků působících mj. v energetickém strojírenství, dopravní infrastruktuře a automobilovém průmyslu. Mezi jinými například výrobce autobusů SOR.

Van Gansewinkel je zpracovatel odpadů a dodavatel surovin a energie, je aktivní zejména v zemích Beneluxu. V Česku působí od roku 1995, sídlo má společnost v Modřicích. EP Industries chce nyní převzít právě českou pobočku.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí