zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Za nepotřebný spotřebič volňásek do zoo

15.05.2015
Ekologická dovolená, cestování
Zpětný odběr
Za nepotřebný spotřebič volňásek do zoo

Zvířátka také nekouří! Tak zní název akce brněnské zoo, při které mohou návštěvníci získat vstupné zcela zdarma. Přinesete-li v sobotu 16. května do zoologické zahrady Brno vysloužilý elektrospotřebič, volňásek bude váš.

Každý, kdo tento den přinese do zoo vysloužilý elektrospotřebič, obdrží vstupenku zdarma. Brněnská zoo tuto akci připravila ve spolupráci s kolektivním systémem ELEKTROWIN, který se zabývá sběrem a recyklací elektroodpadu.

U stánku ELEKTROWINu budou mít děti i dospělí možnost se dozvědět, jak správně zacházet s vysloužilým elektrozařízením, aby neohrožovalo životní prostředí.

,,I když už si Češi zvykli recyklovat, je stále potřeba jak malým, tak dospělým návštěvníkům připomínat, že vysloužilé elektrospotřebiče nepatří do směsného odpadu. Za deset let svého působení jsme už vybudovali po celé České republice síť čítající přes 12 000 míst zpětného odběru," vysvětluje ředitelka zákaznického oddělení společnosti ELEKTROWIN Táňa Pokorná.

,,Brněnská zoo již dlouhá desetiletí pěstuje v dětech a mladých lidech vztah a úctu k přírodě, životu i sobě navzájem. Projekt ,S vysloužilci do zoo', jejímž cílem je především všem připomenout, že nefunkční spotřebiče nepatří do popelnice nebo například na černé skládky tak zapadá do našeho konceptu," doplnila mluvčí Zoo Brno Monika Brindzáková.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí