zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Setkání městských částí Prahy k MA21 v rámci Evropského týdne udržitelného rozvoje

29.05.2015
Urbánní ekologie
Setkání městských částí Prahy k MA21 v rámci Evropského týdne udržitelného rozvoje
Ve čtvrtek 4. června 2015 se v Radničním klubu na Staroměstské radinici uskuteční Setkání městských částí Prahy k místní Agendě 21. Akce se koná pod záštitou Hlavního města Prahy, kterou udělil Ing. Radek Lacko, radní hlavního města Prahy a politik Zdravého města a MA21, a ve spolupráci s Výborem pro udržitelné municipality Rady vlády pro udržitelný rozvoj jako součást Evropského týdne udržitelného rozvoje. Program místní Agenda 21 (MA21) je mezinárodním nástrojem OSN pro systematický postup municipalit k udržitelnému rozvoji. Tento program v ČR realizují zejména Zdravá města, obce a regiony v rámci asociace Národní síť Zdravých měst ČR (NSZM ČR), která je certifikována OSN-WHO.
Cílem setkání je sdílet osvědčené postupy k udržitelnému rozvoji v městských částech Prahy a diskutovat nad možnostmi vzájemné spolupráce. Budou projednávány zásadní otázky pro kvalitní realizaci programu MA21: plánování a řízení rozvoje města k udržitelnosti, zapojování veřejnosti, hodnocení stavu a trendů udržitelnosti, a mnoho jiných odborných témat.
Speciálním bodem programu bude prezentace dlouhodobých vizí transformací panelových sídlišť, které jsou výsledkem několikaleté spolupráce mezi Národní sítí Zdravých měst ČR a Fakultou architektury ČVUT.

Akce je bezplatně otevřena všem zájemcům z řad zastupitelů, pracovníků úřadů i odborným partnerům. Program akce včetně možnosti registrace naleznete ZDE.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí