zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Boromejská zahrada: zákoutí pod Špilberkem se otevře v neděli

14.06.2015
Ekologická dovolená, cestování
Boromejská zahrada: zákoutí pod Špilberkem se otevře v neděli

Otevřenou zahradu Nadace Partnerství na Údolní ulici si už během dvou let jejího provozu prošly řady návštěvníků.

V zahradě s 12 interaktivními stanovišti si libují zejména děti: při poznávání čtyř živlů uplatní svoji fantazii a hravost. Dospělí zase oceňují komentované prohlídky pasivních budov včetně ukázky hospodaření s vodou.

Brzy se areál rozšíří o Boromejskou zahradu. První návštěvníky přivítá 14. června od 15 hodin. ,,Půjde o přírodní zahradu se zeleninovými, květinovými a bylinkovými záhonky," řekla Monika Urbášková z Nadace Partnerství.

,,Lidé se v ní budou moci nejen procházet a relaxovat, ale nabídli jsme jim i možnost pronájmu záhonků, aby si mohli vypěstovat vlastní zeleninu," dodala. Tyto ,,záhonky pro radost" mohou být nevelké - k tomu, aby si rodiče s dětmi z okolí zkusili třeba vypěstovat hrášek, postačí. ,,Časem bychom chtěli vytvořit minifarmu s králíky a slepicemi. Tahle běžná domácí zvířata dnešní městské děti téměř neznají," prozradila Urbášková.

Zahradnický klub a bylinkové dílny
Novinkou letošní sezóny je pravidelný Zahradnický klub, jenž se koná každý čtvrtek mezi 14. a 19. hodinou. ,,Využijí ho například lidé pracující v kancelářích, kteří by rádi aktivně zahradničili," řekla Urbášková.

ZDROJ: brno.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí