zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Naše příroda za pozornost stojí. Zdokumentujte ji

17.07.2015
Příroda
Ekologická dovolená, cestování
Naše příroda za pozornost stojí. Zdokumentujte ji

Projekt Příběhy české přírody přináší foto soutěž a učí lépe vnímat krajinu kolem nás.

Příběhy české přírody, výjimečný populárně naučný projekt, jehož záměrem jeseznámit veřejnost s překvapivými poznatky o české přírodě, přináší letní foto a video soutěž. ,, Naše příroda je plná zajímavých příběhů. Cílem soutěže jeveřejnost do poznávání naší přírody vícezapojit," říká Veronika Němcová, marketingová manažerka odborné organizace Beleco, která akci organizuje ve spolupráci s firmou Megapixel. Soutěžící mohou posílat své příspěvky do tří soutěžních kategorií do 31. srpna 2015, podrobné informace o soutěži jsou na www.beleco.cz ,,Nejlepší fotografie a videa vybere odborná porota. Díla budou představena na putovní výstavě v Botanické zahradě v Praze, ve Středočeském muzeu v Roztokách, v Brně a dalších místech a budou publikována v NationalGeographic Česko a Moje země," doplňuje Veronika Němcová.

Patrony soutěže jsou držitelé ceny Czech PressPhoto - fotografové Filip Singer a Ondřej Prosický: "Jako fotograf divoké přírody jsem navštívil mnoho unikátních biotopů v odlehlých koutech světa, nejvíce si ale vážím příležitostí, které mám na dosah v české přírodě," říká špičkový fotograf a patron soutěže Ondřej Prosický.

O soutěži:

Zdokumentujte zázraky, které spolu vytvořili člověk a příroda. Fota a videa je možné posílat do těchto kategorií:

1. Příroda za dveřmi - foto

2. Krajina zázraků - foto

3. Příroda v akci - foto i video

Hodnotné ceny jsou připraveny pro třicet autorů nejlepších fotek a videí. Vyhrát je možné FotobatohNationalGeographic 5160 v hodnotě 5000 Kč, dárkové poukázky na nákup fototechniky v hodnotě až 7000 Kč od společnosti Megapixel nebo roční předplatné časopisů NationalGeographic, Moje země a Naše příroda.

Podrobnosti a pravidla na http://www.beleco.cz/pribehyceskeprirody/dokumentuj

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí