zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Profil MA21 umožňuje městům se vzájemně porovnat a inspirovat

25.09.2015
Urbánní ekologie
Profil MA21 umožňuje městům se vzájemně porovnat a inspirovat

Výsledky metody kvality místní Agenda 21 (MA21) prezentují města, obce a regiony již řadu let v Databázi MA21. Doposud však nebylo možné efektivně porovnat praxi jednotlivých realizátorů MA21 a inspirovat se. NSZM ČR proto připravila "Profil MA21". Jedná se o unikátní nástroj, který umožní přehledné porovnání v mnoha faktorech, které mají v důsledku vliv na místní kvalitu života.

V současnosti je možné vyhledat informace z více než dvaceti míst v ČR, které naplňují MA21 v kategorii ,,A", ,,B" nebo ,,C". Velmi snadno si vyhledáte např. údaj na jaký úvazek je zaměstnán koordinátor MA21, v jakém je zařazen odboru, jakým způsobem probíhá na úřadech vzdělávání k metodám zapojování veřejnosti, jaké dílčí koncepce město v souvislosti s MA21 schválilo, jak vypadá interní grantový systém a mnoho dalšího.

Profil MA21 je určen zejména koordinátorům či politikům MA21 v jednotlivých obcích a regionech. Může ale přinášet podnětné informace také všem dalším zájemcům o MA21, a zejména řadu inspirací z praxe. Posuďte sami - a porovnávejte na Profilu MA21.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí