zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nizozemské offshorové firmy se mnohem lépe přizpůsobují rychlému růstu větrné energie na moři

26.10.2015
Větrná energie
Nizozemské offshorové firmy se mnohem lépe přizpůsobují rychlému růstu větrné energie na moři

Toto píší analytici ABN Amro banky ve zprávě o sektoru offshorové větrné energie. Tyto nizozemské firmy mají náskok díky svým znalostem v sektoru dobývání nafty a plynu a díky praxi s hlubokými vrty na mořském dnu a zkušenostem s instalacemi platforem na moři, dávají těmto nizozemským firmám náskok.

Nizozemský sektor offshorové větrné energie bude v příštích letech velmi rychle růst. Nizozemská vláda má cíl do roku 2023, aby offshore větrníky měly dohromady výkonnost 4.450 megawattů. Tyto větrníky budou každoročně vyrábět dostatek elektřiny pro roční spotřebu 5ti milionů domácností.

Pro tento plán se budou vyčlenovat a připravovat obrovské části moře u pobřeží tří nizozemských provincií hraničících s mořem.

ABN Amro poznamenává, že firmy, které se hlásí do těchto tendrů stále více spolupracují v konsorciu. Tímto se ušetří náklady a firmy mohou společně sdílet své znalosti a zkušenosti. Offshorové větrníky tak budou levnější a budou pracovat eficientně.

To je také nutné z důvodu, že nizozemská vláda počítá se snížením nákladů na tyto větrníky až o 40 procent.

Poznámka: ZK Rotterdam organizuje během veletrhu Offshore Energy, který se koná 13. a 14. října 2015 v Amsterodamu, společný stánek českých firem. Více informací http://offshore-energy.biz/

Zdroj: nu.nl
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Rotterdamu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
4
5. 2019
4.5.2019 - Exkurze
Děčínsko
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí