zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vánoční RozVerky Ekologického institutu Veronica

19.12.2015
Obecné
Vánoční RozVerky Ekologického institutu Veronica

Klimatická konference v Paříži: Dohoda schválena

Před dvěma dny byla schválena v Paříži schválena klimatická dohoda. Vyplývá z ní, že se má lidstvo v tomto století zbavit závislosti na fosilních palivech a směřovat k zastavení růstu teploty na 1, 5°C. Konkrétní kroky, které k deklarovaným cílům povedou, však dohoda nestanovuje, ty zůstávají na národních státech. To podstatné musí ovšem probíhat na lokální úrovni. Téma klimatická resilience, na jejímž naplňování dlouhodobě pracuje i Veronica, tak nabývá ještě vyšší aktuálnosti, než tomu bylo dosud.
Více informací nalezne te zde.

Klimatická konference v Paříži: Dohoda schválena

Věnujte svým blízkým dárkový certifikát na pobyt v Hostětíně

Klid a odpočinek v pohodlí pasivního domu, který žije ze slunce! To je originální vánoční dárek, kterým můžete překvapit u vánočního stomečku. I letos jsme pro vás připravili dárkové certifikáty na pobyt v Hostětíně, který je mnohem více než pouhá dovolená. Ekopobyt v Hostětíně je zážitek na pomezí přírody a tradic v kulisách Bílých Karpat. K tomu neobyčejné doprovodné programy, vynikající kuchyně a především všudypřítomná vůně jablek. Na takovou dovolenou se jen tak nezapomíná!
Více informací naleznete zde.

Darujte k Vánocům vstupenky na tradiční benefiční divadlo

Darujte k Vánocům veskrze nemateriální ekologické překvapení! Věnováním vstupenky na tradiční benefiční divadlo nezatížíte životní prostředí a podpoříte dobrou věc. Dopřejete tak svým blízkým jedinečný kulturní zážitek v podobě divadelního představení Příliš velká cena aneb Jak šla pohádka do háje v režii Mojmíra Vlašína a divadelního souboru Verdis! Vstupenky na představení, které se uskuteční 4. března v Divadle Husa na provázku, pořídíte v ekoporadně v Brně na Panské 9, anebo v našem e-shopu.
Více informací naleznete zde.

Klub přátel Veronica

Líbí se vám, co děláme? A chcete v tom být s námi? Staňte se členy Klubu přátel Veronica, a tím pádem našimi pravidelnými dárci. I menší částka rozvíjí aktivity Veroniky, která příští rok oslaví už třicet let. Pomůžete tak nám i sobě. Víte, že dary si můžete i odečíst z daně? A navíc jako členové Klubu přátel Veronica můžete uplatnit slevu 10% v našem obchůdku a při platbě pobytů v Centru Veronica Hostětín. Co nejsrdečněji vás zveme do Klubu přátel Veronica!
Více informací naleznete zde.

Vyšlo nové číslo časopisu Veronica

Čtvrté číslo letošního ročníku časopisu Veronica je věnováno českému osídlení v rumunském Banátu, banátské přírodě a krajině. Vedle tamní historie je pozornost věnována současnosti v Banátu, která je dosud živým modelem u nás již dávno zaniklého tradičního venkova. I banátská vesnice však podléhá pokroku a výdobytkům moderní doby, a to není vždy změna k lepšímu. Přečtěte si novou Veroniku, dozvíte se mnohé o Banátu. Těšit se můžete i na obvyklé rubriky.
Více informací naleznete zde.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí