zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pozvánka na výstavu velkoformátových fotografií Krajina a uhlí

10.01.2016
Energie
Geologie
Pozvánka na výstavu velkoformátových fotografií Krajina a uhlí
Město Horní Jiřetín a Greenpeace ČR si Vás dovoluje pozvat na vernisáž výstavy Krajina a uhlí, která se uskuteční v pondělí 11. ledna od 16.00 v atriu budovy Poslanecké sněmovny v Praze ve Sněmovní ulici na Malé Straně. Vystaveny budou fotografie vítěze Czech Press Photo Ibry Ibrahimoviče a jeho kolegy Miloše Žihly. Vernisáž proběhne za účasti obou autorů a starosty Horního Jiřetína Vladimíra Buřta.
Cílem výstavy je přiblížit návštěvníkům, kteří Litvínovsko osobně neznají, jaké dopady na krajinu a životy lidí v Podkrušnohoří má povrchová těžba hnědého uhlí. Lidé si mohou fotografie prohlédnout až do 22. ledna.
Součástí výstavy bude i širokoúhlá televize, na které v uzavřené smyčce poběží krátké filmy související s tématem ("Most včera, dnes a zítra" o bourání Mostu, krátká letecká videa z Jiřetína, animace krajiny z prostředí Google Earth.
Vstup na výstavu je zdarma. V objektu platí určitá bezpečnostní pravidla. Při vstupu do Sněmovny procházíte bezpečnostním rámem, nechte si prosím časovou rezervu. Ke vstupu je třeba mít průkaz totožnosti.

V příloze najdete několik fotografií, které dáváme k dispozici médiím. V případě zájmu dodáme ve vyšší kvalitě.Autorem je Miloš Žihla.

Výstava se koná pod záštitou místopředsedy výboru pro životní prostředí PS Michala Kučery.

uhlí

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí