zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pražská záchranná stanice vloni ošetřila rekordní počet živočichů

17.01.2016
Příroda
Pražská záchranná stanice vloni ošetřila rekordní počet živočichů

Pražská záchranná stanice vloni ošetřila přes 3000 zraněných a handicapovaných živočichů, o 400 více než v roce 2014. Je to rekordní počet, nejvyšší od začátku fungování stanice v roce 2012. ČTK to dnes sdělila mluvčí pražských lesů Petra Fišerová. Hlavní město Praha v budoucnu chystá výstavbu nové záchranné stanice za desítky milionů korun.

Mezi nejčastější pacienty jinonické stanice patří ježci, zajíci, poštolky, kosi, rorýsi nebo netopýři. Stejně jako v jiných letech tvoří velkou skupinu zraněných zvířat labutě, jejichž největším nepřítelem jsou tramvajové troleje na pražských mostech. Ošetření vloni potřebovali i sovy, třeba sýc rousný, puštík obecný nebo kalous ušatý, i dravci včetně poštolek, motáka nebo krahujce. "Ošetřovatelé si poradili i se třemi jezevci, sedmi ledňáčky říčními, s ropuchou zelenou a skoro padesátkou veverek a podobným počtem kavek," doplnila mluvčí.

Záchranná stanice funguje nonstop a ošetřovatelé několikrát denně vyjíždějí k případům po celé Praze. "Zázemí záchranné stanice, která sídlí na okraji Jinonic v blízkosti Prokopského údolí, je však ve velmi špatném a dlouhodobě neudržitelném stavu," vysvětlila mluvčí. V nadcházejících letech by proto v areálu mělo vzniknout moderní léčebné zařízení odpovídající evropským standardům v péči o volně žijící živočichy. Počítá se i s ekoncentrem. Dokončena je projektová studie.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
13
12. 2019
13.12.2019 - Seminář, školení
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí