zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Val. Klobouky: Komunitní kompost zdarma pro obyvatele

23.01.2016
Odpady
Bioodpady
Urbánní ekologie
Val. Klobouky: Komunitní kompost zdarma pro obyvatele

Občané mohou pro jarní práce na svých zahradách a záhoncích použít kvalitní kompost, který vyprodukovala z bioodpadu valašskokloboucká komunitní kompostárna. Je pro ně k dispozici bezplatně a v libovolném množství.

Letošní sezóna jarních prací na zahradách a záhoncích odstartovala a jistě přiměla mnohé zahrádkáře, pěstitele a sadaře přemýšlet o tom, jak podpoří svou výsadbu a úrodu. Pokud by rádi obohatili zeleninové i květinové záhony a prospěli vysazeným dřevinám, mohou pro tento účel využít kvalitní kompost, který vyprodukovala z bioodpadu valašskokloboucká komunitní kompostárna. Pro občany Valašských Klobouk a místních částí Lipina, Smolina a Mirošov je k dispozici zdarma a v libovolném množství.

,,Komunitní kompostárna se začátkem nového vegetačního období nabízí občanům vysoce kvalitní kompostový substrát, který poslouží jako organické hnojivo pro trávníky, květiny, zeleninu nebo ovocné a okrasné dřeviny. Zájemci si mohou po domluvě přesít a naložit množství, jaké budou potřebovat," nabídla referentka odboru životního prostředí Leona Vlčková. Vyprodukovaný kompost bude používán také při jarních úpravách veřejné zeleně a výsadby.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
24
8. 2017
24.8.2017 - Seminář, školení
Liberec, Centrum Babylon Liberec
ASIO, spol.s r.o.
25
8. 2017
25.8.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
SW CASEC
5
9. 2017
5.9.2017 - Seminář, školení
Mladá Boleslav
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí