zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Val. Klobouky: Komunitní kompost zdarma pro obyvatele

23.01.2016
Odpady
Bioodpady
Urbánní ekologie
Val. Klobouky: Komunitní kompost zdarma pro obyvatele

Občané mohou pro jarní práce na svých zahradách a záhoncích použít kvalitní kompost, který vyprodukovala z bioodpadu valašskokloboucká komunitní kompostárna. Je pro ně k dispozici bezplatně a v libovolném množství.

Letošní sezóna jarních prací na zahradách a záhoncích odstartovala a jistě přiměla mnohé zahrádkáře, pěstitele a sadaře přemýšlet o tom, jak podpoří svou výsadbu a úrodu. Pokud by rádi obohatili zeleninové i květinové záhony a prospěli vysazeným dřevinám, mohou pro tento účel využít kvalitní kompost, který vyprodukovala z bioodpadu valašskokloboucká komunitní kompostárna. Pro občany Valašských Klobouk a místních částí Lipina, Smolina a Mirošov je k dispozici zdarma a v libovolném množství.

,,Komunitní kompostárna se začátkem nového vegetačního období nabízí občanům vysoce kvalitní kompostový substrát, který poslouží jako organické hnojivo pro trávníky, květiny, zeleninu nebo ovocné a okrasné dřeviny. Zájemci si mohou po domluvě přesít a naložit množství, jaké budou potřebovat," nabídla referentka odboru životního prostředí Leona Vlčková. Vyprodukovaný kompost bude používán také při jarních úpravách veřejné zeleně a výsadby.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
INISOFT s.r.o.
1
12. 2020
1.12.2020 - Seminář, školení
Praha, ČVUT
INISOFT s.r.o.
8
12. 2020
8.12.2020 - Seminář, školení
Praha, ČVUT
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí