zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ovocnářské RozVerky Ekologického institutu Veronica

31.01.2016
Obecné
Ovocnářské RozVerky Ekologického institutu Veronica
Elektronický zpravodaj Ekologického institutu Veronica
26. 1. 2016

Ovocnářské kurzy v Hostětíně: Poradíme vám, jak pečovat o ovocné stromy

Zima je v zahradě obdobím klidu a odpočinku. Prodlužující se dny jsou však neklamnou známkou blížícího se jara. Čas vhodný pro řez ovocných dřevin je právě teď. Víte, jak na to? Rádi vás seznámíme s pravidly a specifiky řezu ovocných stromků dokud je čas. Máte představu, jak zapěstovat mladý stromek nebo naopak zmlazovat stárnoucí stromy? Přijeďte do Hostětína na kurz Principy řezu ovocných stromů a budete v tom mít jasno!
Více informací naleznete zde.

Ovocnářské kurzy v Hostětíně: Poradíme vám, jak pečovat o ovocné stromy

Nadace Veronica spustila grantový program Společně pro Brno

Nadace Veronica i letos vyhlásila grantový program Společně pro Brno na podporu kvality životního prostředí a rozvoje komunitního a kulturního života na území Brna. Letos rozdělí 450 tisíc korun mezi spolky, ale i neformální občanské či studentské iniciativy. Přihlašování do grantového programu Společně pro Brno je otevřeno do 22. února.
Více informací naleznete zde.

Letní prázdniny v Hostětíně? Přijeďte na tábor pro rodiče s dětmi

Už přemýšlíte, kde budete se svými dětmi trávit letní prázdniny? Zvolte oblíbené pobyty pro rodiče s dětmi v Hostětíně a nebudete litovat. Hry v přírodě, výlety, táboráky, noční hry pod hvězdnou oblohou a ještě mnohem více, co dělá prázdniny prázdninami. To vše pro vaše děti. K tomu zázemí ekopenzionu, dohled zkušených vedoucích, bělokarpatské louky a lesy a navrch prvotřídní jablečný biomošt! Přihlaste se ještě dnes, místa rychle ubývají.
Více informací naleznete zde.

Snižujete spotřebu elektřiny? Zaplatíte víc!

Energetický regulační úřad plánuje od roku 2017 zavést zásadní změnu ve způsobu vyúčtování elektřiny. Všichni zaplatí více paušálně a méně za skutečně spotřebovanou elektřinu. Dopad pocítí především ti, kteří žijí v malých domácnostech, nebo cíleně snižují spotřebu energie. Plán ERÚ je nespravedlivý a neekologický. Napište to předsedkyni Energetického regulačního úřadu!
Více informací naleznete zde.

I letos nabízíme pobytové výukové programy pro školy

Centrum Veronica Hostětín i letos připravilo pestrou nabídku pobytových výukových programů pro školy. Pobytové výukové programy můžete využít při naplňování školních vzdělávacích programů, zejména v průřezovém tématu Environmentální výchova. Jsou vhodné i jako seznamovací pobyty pro nové třídní kolektivy. Kde jinde se mohou děti inspirovat k šetrnému vztahu k přírodě a místnímu dědictví než v Hostětíně?
Více informací naleznete zde.

Ekoporadna: Proč nenakupovat výrobky na jedno použití?

Používáte látkové kapesníky nebo raději kupujete jednorázové papírové? Na naši ekologickou poradnu jste se obrátili s dotazem, která varianta je ekologičtější a ekonomičtější. Po zvážení všech a pro a proti vychází pro životní prostředí lépe tradiční látkové kapesníky. Jak jsme na to přišli, si přečtěte u nás na webu.
Více informací naleznete zde.

Video: Svět se mění, umíme se na to připravit?

Mnoho říší, ale i měst a osad bylo v minulosti vyvráceno nebo opuštěno z důvodů, u kterých je patrná souvislost s klimatem a jeho výkyvy. Tušíte, co nás čeká s klimatickou změnou a proč je dobré posilovat resilienci? Klimatická změna je hrozba, ale i příležitost. Podívejte se na přednášku profesora Danihelky!
Více informací naleznete zde.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí