zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

JOGA Luhačovice dostala od inspekce stotisícovou pokutu

01.02.2016
Odpady
Šlendryján
JOGA Luhačovice dostala od inspekce stotisícovou pokutu

Firma JOGA LUHAČOVICE, s.r.o. dostala od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) pokutu 100.000 korun. Provozovala kompostárnu ve Slavičíně na Zlínsku v rozporu s provozním řádem, uvedla dnes inspekce v tiskové zprávě. Firma porušila zákon o ochraně ovzduší, její vyjádření ČTK zjišťuje.

Při kontrole kompostárny v červnu 2013 inspektoři zjistili, že v prostoru kompostovací haly byly v době kontroly založeny tři zakládky kompostovaných materiál. Z nich se viditelně uvolňoval plyn s koncentrací amoniaku. Hala kompostárny byla pouze přirozeně provětrávána průvanem.

"Provozovatel porušil svoji povinnost tím, že v době kompostovacího procesu nezajistil odsávání vznikajících plynů pomocí vzduchotechniky do biofiltru a ten nebyl v provozu, jak stanovoval provozní řád kompostárny schválený příslušným krajským úřadem," uvedl ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Brně Jindřich Mikeš.

Plyny s intenzivním zápachem průvanem unikaly do okolí kompostárny. "Přitom nadměrný zápach v okolí kompostárny byl předmětem opakovaných stížností místních obyvatel," dodal Mikeš. Firma se proti uložení pokuty odvolala, ministerstvo životního prostředí ji ale potvrdilo.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí