zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministerstvo zemědělství podpoří v příštích třech letech zemědělský výzkum více než 180 miliony korun

17.02.2016
Voda
Zemědělství
Les
Ministerstvo zemědělství podpoří v příštích třech letech zemědělský výzkum více než 180 miliony korun

Ministerstvo zemědělství ve veřejné soutěži ve výzkumu a vývoji vybralo 29 výzkumných projektů, na které poskytne podporu. Mezi nimi jsou projekty, které přispějí ke zlepšení zemědělských postupů a technologií,lesního a vodního hospodářství.

Přibližně 60 milionů korun ročně mohou výzkumníci využít např. na projekty zabývající sepůdoochrannými technologiemi a agrotechnikou polních plodin v suchých oblastech, efektivní produkcí zemědělských plodin v měnícím se klimatu, ekologickým zemědělstvím;v oblasti živočišné výroby jde např. o problematikudiagnostiky onemocnění v chovech domácích plemen hospodářských zvířat, welfare prasatnebo udržitelnost chovu včel;v oblasti potravinářských produktů vývoj nových plodin pro produkci potravinářských výrobků s vyšší výživovou hodnotou.

Podpořeny budou rovněž projekty na zlepšení hospodaření s vodou v krajině,na omezení negativních dopadů zemědělství na eutrofizaci vodárenských nádrží nebo rozvoj biodiverzity lesních dřevin i mimoprodukční funkce lesního hospodářství.

Vyhlášení výsledků veřejné soutěže je uvedenozde.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí