zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Důležité upozornění pro uživatele, chovatele a dodavatele pokusných zvířat

20.03.2016
Zemědělství
Důležité upozornění pro uživatele, chovatele a dodavatele pokusných zvířat

Upozorňujeme všechny chovatele, dodavatele a uživatele pokusných zvířat, že 31. prosince 2016 končí účinnost přechodného ustanovení vyhlášky č. 419/2012 Sb., o ochraně pokusných zvířat:

§ 11
Přechodné ustanovení

Do 31. prosince 2016 může chovatel pokusných zvířat, dodavatel pokusných zvířat a uživatel pokusných zvířat zajistit v prostorech uvnitř zařízení, které jsou trvale určeny k chovu nebo využití pokusných zvířat, velikosti chovných nádob nebo klecí, prostorové uspořádání boxů nebo stání pro vybrané druhy pokusných zvířat podle dosavadní právní úpravy.

Dosavadní právní úpravou se rozumí již neplatná vyhláška č. 207/2004 Sb., o ochraně, chovu a využití pokusných zvířat. Z uvedeného vyplývá, že od 1. ledna 2017 musejí všechna zařízení splňovat požadavky na prostory pro zvířata uvedené v příloze č. 7 vyhlášky č. 419/2012 Sb., o ochraně pokusných zvířat, ve znění pozdějších předpisů. Pokud nebudou prostory pro zvířata splňovat požadavky stanovené touto vyhláškou, není možné v nich chovat pokusná zvířata ani provádět pokusy!

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí