zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Karlovy Vary zateplí další školu, raději ale bez dotace

05.04.2016
Ekologické stavění, bydlení
Ekologické vzdělání a výchova
Vytápění, zateplení
Karlovy Vary zateplí další školu, raději ale bez dotace

Karlovy Vary zateplí základní školu v Poštovní ulici raději bez dotace. Pokud by město chtělo zateplení udělat podle podmínek dotačního programu, vyšlo by to téměř dvakrát dráž. Město tedy raději potřebných 24 milionů vydá ze svého rozpočtu, řekl dnes ČTK náměstek primátora Karlových Varů Čestmír Bruštík (nez.).

"Šli jsme do toho sami z toho důvodu, že se letos změnily podmínky pro získání dotace. Podle pravidel bychom museli udělat navíc vzduchotechniku a odvětrávání a vyšlo by to asi o 15 až 20 milionů dráž," uvedl Bruštík.

Navíc už připravený projekt by město muselo zcela přepracovat podle nových pravidel, což by zabralo hodně času a žádost by zřejmě nebyla podaná včas.

Práce na škole by měly začít o prázdninách a skončit do poloviny října. Město chystá i zateplení školy v Truhlářské ulici, to ale bude dělat až v příštím roce.

Podobný problém řešilo i vedení Chebu. Také tam připravovali projekt zateplení základní školy na sídlišti Skalka a museli se přizpůsobit novým podmínkám. O dotaci nakonec Cheb požádal, i když zateplení vyjde o miliony korun dráž. Navíc se snížil i podíl dotace, který je nově jen 40 procent uznatelných nákladů.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
22
4. 2021
22.4-16.5.2021 - Festival, slavnost
Brno a okolí
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí