zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

I příměstský tábor může mít nádech venkova

09.04.2016
Ekologická dovolená, cestování
I příměstský tábor může mít nádech venkova

Příměstský tábor je alternativou ke klasickým vícedenním táborům. Děti v rámci něj stráví den plný pohybu, zábavy a dobrodružství s novými kamarády, večer však už mohou být opět doma s rodiči. Takové tábory nabízí po celé prázdniny i Toulcův dvůr, dvanáctihektarový statek uprostřed Prahy.

Toulcův dvůr je střediskem ekologické výchovy, které se během prázdnin mění v nekonečnou nabídku zajímavých příměstských táborů. Jak už napovídá jeho samotný název a poslání, tematicky jsou všechny tábory zaměřeny na přírodu a její poznávání.,,Příměstských táborů během letních prázdnin poskytujeme celou řadu. Dělíme je do více věkových skupiny, takže uspokojíme jak malé táborníky, tak i větší již školou povinné děti," dodává Zuzana Hanušová, mluvčí Toulcova dvora.

Vybrat si tak děti mohou od farmářských miniškoliček, přes cestu do ptačí říše, dobrodružství v lese či se na týden mohou stát malými chovateli. Toulcův dvůr klade velký důraz na učení děti samostatnosti a poznávání života takového, jaký opravdu je. ,,Například u malých chovatelů se děti po celou dobu starají o naše zvířátka. Mají za úkol je krmit, učí se o ně pečovat a ti zdatnější večer chytají králíky ve výběhu, což je mnohdy opravdu zajímavé", dodává s úsměvem Věrka Konůpková, vedoucí mateřského centra na Toulcově dvoře.

Příměstské tábory na Toulcově dvoře jsou nejen o přírodě, ale také o sportu. Například vrámci tábora příznačně nazvaného - Komu se nelení, tomu se zelení - se děti budou seznamovat s různými outdoorovými aktivitami.,,Vyzkouší si chůzi po slackline, procvičí ohebnost těla v lanových překážkách čise naučíčíst v mapách při

orientačním běhu," dodává Magdalena Kapuciánová ředitelka MŠ Semínko, jež sídlí v rámci Toulcova dvora a tento tábor pořádá.

Nabídka příměstských táborů začíná být každým rokem zajímavější a širší. Pokud však o nějakém přemýšlíte, příliš neváhejte a už si místo na něm zarezervujte. O příměstské tábory každým rokem zájem velmi stoupá.

Více naleznete na www.toulcuvdvur.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí