zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Spolupráce mezi Státním pozemkovým úřadem a Českomoravskou mysliveckou jednotou pomůže lesní zvěři

08.04.2016
Les
Spolupráce mezi Státním pozemkovým úřadem a Českomoravskou mysliveckou jednotou pomůže lesní zvěři

Ústřední ředitelka Státního pozemkového úřadu (SPÚ) Svatava Maradová dnespodepsaladohoduospoluprácis Českomoravskoumysliveckoujednotou. Stalo se tak v rámci veletrhu Techagro, který se spolu s veletrhy lesnictví a myslivosti Silva Regina, o výživě a chovu zvířat Animal vetex a výstavou Biomasa, koná na brněnském výstavišti. Jedná se o největší veletrh zemědělské techniky v Evropě v tomto roce.

Veletrhy Techagro, Silva Regina, Animal Vetex a Biomasa pokrývají téměř celý agrární sektor. Představují vhodné místo pro diskuzi a navazování spolupráce v zájmuochrany a zúrodnění půdního fondu či zlepšování ekologické stability.

Vzájemnou dohodu spolu s ústřední ředitelkou SPÚ podepsal předseda Českomoravské myslivecké jednoty Jiří Janota. Zájmem obou organizací je zejména součinnost při vytváření prvků v zájmu ochrany zvěře v honitbách. ,,Státní pozemkový úřad bude myslivecké jednotě pomáhat vytipováním vhodných lokalit, ve kterých budou úřadem vytvářeny například myslivecké rezervace, dočasné či trvalé remízky nebo políčky pro zvěř," řeklak nově navázané spolupráci ústřední ředitelka SPÚ Svatava Maradová.

Letošního veletrhu Techagroa dalších souvisejících veletrhů se účastní rekordních 777 vystavovatelů ze 40 zemí, kteří se prezentují na 86 metrech čtverečních. Pořadatelé očekávají návštěvnost přes 100 000 osob.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí