zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Znojmo: [Smart City] Podzemní kontejnery na čipovou kartu

18.04.2016
Odpady
Urbánní ekologie
Znojmo: [Smart City] Podzemní kontejnery na čipovou kartu

Na odpadky s čipovou kartou - touto radou se už za měsíc budou řídit obyvatelé historického centra v jihomoravském Znojmě. K vysypání koše si tamní obyvatelé budou brát speciální čipovou kartu, která odemkne nově instalované podzemní kontejnery. Město tak chce usnadnit život těm, kteří dosud museli popelnice schovávat v domech, a zároveň docílit toho, aby byly nové kontejnery využívány pouze lidmi, kteří se zde trvale pohybují.

Spolu s opravou Horního náměstí nechala radnice postavit speciální podzemní kontejnery. Vyjdou sice mnohem dráž než obyčejné popelnice, stojí zhruba 200 tisíc, zato však podle magistrátu vypadají lépe a jsou pohodlnější. ,,Lidem, kteří bydlí v dotčeném území na horním náměstí, to dá možnost vyhnout se manipulaci s popelnicemi," uvádí starosta Znojma Petr Nezveda.

K použití nových kontejnerů bude potřeba speciální čipová karta. Důvodem je snaha, aby kontejnery používali jen ti, kteří v centru skutečně bydlí nebo pracují. ,,Systém je určený lidem, kteří bydlí v centru města, a podnikatelským subjektům, které tady působí," dodává ředitel A.S.A. Znojmo Josef Esterka.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí