zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Filipíny: ThomasLloyd pokládá základní kámen druhé elektrárny na biomasu a oficiálně zprovozňuje dvě další solární elektrárny

22.04.2016
Energie
Filipíny: ThomasLloyd pokládá základní kámen druhé elektrárny na biomasu a oficiálně zprovozňuje dvě další solární elektrárny

Společnost ThomasLloyd položila na Filipínách základní kámen South Negros BioPower, elektrárny na biomasu, s kapacitou 25 megawattů (MW). Projekt nacházející se v jižní části ostrova Negros je druhou elektrárnou této investiční a poradenské společnosti, která se specializuje na sektor infrastruktury v Asii. Elektrárna South Negros BioPower bude dle plánu vyrábět od konce roku 2017 elektrickou energii z obnovitelných zdrojů, konkrétně ze zemědělského odpadu místního zemědělství, pro asi 265 tisíc lidí. Po uvedení do provozu vytvoří více než 3 000 nových stálých pracovních míst přímo v elektrárně a v místním zemědělství a ušetří ročně 85,498 tun oxidu uhličitého (CO2).

Anthony M. Coveney, generální ředitel společnosti ThomasLloyd, vysvětlil: ,,Zahájení stavebních prací South Negros BioPower opět podtrhuje trvalou strategii expanze naší společnosti. Touto další investicí do biomasy zároveň urychlujeme technologickou diverzifikaci portfolia asijské infrastruktury ThomasLloyd."

I na Filipínách byly oficiálně uvedeny do provozu obě solární elektrárny San Carlos Solar Energy II a III (SaCaSol II a III). SaCaSol II a III jsou součástí portfolia solárních elektráren financovaného a realizovaného společností ThomasLloyd. Zmíněné portfolio solárních elektráren má celkový výkon 125 MW a zásobuje téměř 300 000 lidí solární energií vyrobenou udržitelným způsobem. Oba projekty byly v roce 2015 prodány filipínské investiční společnosti Philippine Investment Alliance for Infrastructure (PINAI). PINAI je konsorcium založené institucionálními investory z důvodu investic do filipínského infrastrukturního trhu. Patří mezi ně Macquarie Infrastructure and Real Assets (MIRA), státní filipínský ústav sociálního pojištění Government Service Insurance System (GSIS), holandský penzijní fond APG a banka Asian Development Bank.

Zmíněných tří slavnostních akcí se kromě velké delegace evropských finančních odborníků a investorů zúčastnilo mnoho vysoce postavených asijských politických, hospodářských a mediálních zástupců, stejně jako zástupců partnerů projektu a institucionálních investorů.

T.U. Michael Sieg, předseda představenstva a generální ředitel společnosti ThomasLloyd Group, poukazuje jak na důležitost projektů pro investory, tak na regionální a společenský význam: ,,S naší důslednou výstavbou infrastruktury obnovitelných zdrojů energie v jihovýchodní Asii nejen otevíráme našim investorům investiční řešení s atraktivním a dlouhodobě předvídatelným potenciálem zisku, ale také vytváříme pro místní obyvatelstvo a ekonomiku budoucí vyhlídky založené na spolehlivém, dostupném a ekologickém zásobování elektřinou."

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí