zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zveme Vás na EXPO Mokrá 2016!

22.04.2016
Geologie
Zveme Vás na EXPO Mokrá 2016!

Po dvouleté přestávce Vás Těžební unie České republiky srdečně zve k účasti na 11. ročníku mezinárodního demonstračního veletrhu strojů a zařízení pro těžební průmysl, úpravnický průmysl a stavebnictví EXPO Mokrá 2016. Výstava se uskuteční 14. - 16. června ve vápencovém lomu Mokrá u Brna, který zapůjčila společnost Českomoravský cement, a.s. nástupnická společnost.

Již na začátku dubna bylo přihlášeno více než 110 vystavovatelů a vše nasvědčuje tomu, že bude počet vystavovatelů výrazně vyšší než v roce 2014. Organizátoři věří, že bude překonán i počet navštěvníků, jichž v roce 2014 zavítalo na veletrh více než 9 tisíc, přičemž 90 % návštěvníků tvořila odborná veřejnost. Velkou změnou a zároveň i lákadlem je přestěhování veletrhu EXPO Mokrá ze středního lomu do lomu západního. EXPO se tak vrací ,,na místo činu" z let 2004, 2006 a 2008. Při minulém ročníku se v něm také uskutečnil ukázkový clonový odstřel.

Všichni vystavovatelé dostanou v jedinečném prostředí lomu příležitost předvést své silné a odolné stroje v akci a dokázat, jak hravě si poradí s prací v náročných podmínkách. Pro bagry, rypadla, nakladače a další bude připraveno hned několik rozvalů, pro drtiče a třídiče zase materiál žádané frakce.

Plocha určená pro veletrh opět přesáhne 70 000 m? a pro terénní automobily a dempry bude připravena plocha o etáž níž s dalšími 10 000 m2. Bude tak dostatek místa pro firmy ze všech oborů zastoupených na veletrhu, které pokrývají proces zpracování surovin od jejich průzkumu, získávání, přes úpravu a zpracování, až po konečné použití ve stavebnictví

Veletrh do dnešního dne podpořilo 21 mediálních partnerů z České republiky i zahraničí. Záštitu nad veletrhem převzal předseda Českého báňského úřadu, Ing. Martin Štemberka, ministr průmyslu a obchodu Ing. Jan Mládek, CSc., hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Michal Hašek a primátor města Brna Ing. Petr Vokřál. V současnosti je také v oběhu přes 20 000 volných vstupenek, jež mají pro své hosty vystavovatelé k dispozici zdarma. Více informací naleznete na: www.expomokra.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí