zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Brněnští strážníci se znovu zapojili do úklidu města

21.04.2016
Odpady
Urbánní ekologie
Brněnští strážníci se znovu zapojili do úklidu města

Svůj vztah k městu znovu prokázali brněnští strážníci, kteří se i v letošním roce zapojili do dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko.

Zaměstnanci městské policie se v sobotu 16. dubna ve svém volném čase vydali do míst, kde i při výkonu povolání bojují s černými skládkami a odloženým nebezpečným odpadem. Tři desítky strážníků uklízely podél břehů Svratky, v takzvaném Jižním centru a v lokalitě označované jako Žabovřeské louky.

"Lidem ve svém sloganu říkáme, že jsme jejich policie. Abychom toto tvrzení naplňovali ve všech aspektech, musíme být i společensky odpovědnou institucí. Proto nakupujeme ekologická vozidla na stlačený zemní plyn, proto podporujeme dětské domovy a různé neziskové organizace, a ze stejného důvodu jsme se už podruhé zapojili do akce, která nadchla a motivovala k úklidu tisíce lidí," zhodnotil ředitel Městské policie Brno Bohumil Šimek.

Odpad zamířil sbírat se svými podřízenými, společně odklidili několik set kilogramů pneumatik, elektroniky, autodoplňků, kovů a v několika případech také infekčního materiálu. Předměty ze skládek zlikvidovaných brněnskými strážníky by zcela naplnily čtyři velkoobjemové kontejnery.

Zájem o účast projevili strážníci z celého města, mimo jiné z centra Brna, Králova Pole, Medlánek, Husovic, Líšně, Židenic, Vinohrad, Kohoutovic, Žabovřesk nebo například Komína.

Dlouholeté dobrovolnické a charitativní aktivity městské policie korespondují s její aktuální náborovou kampaní. Strážníci hledají do svých řad nové kolegy a nejvýraznějším prvkem je právě apel na příslušnost k městu.

strážníci

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
13
11. 2019
13.11.2019 - Seminář, školení
Brno, ApS Brno s.r.o.
INISOFT s.r.o.
19
11. 2019
19.11.2019 - Seminář, školení
Praha, ČVUT
INISOFT s.r.o.
20
11. 2019
20.11.2019 - Seminář, školení
Brno, ApS Brno s.r.o.
INISOFT s.r.o.
5
12. 2019
5.12.2019 - Seminář, školení
Praha, ČVUT
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí