zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dubnová Priorita je o nových výzvách v OPŽP

28.04.2016
Obecné
Dubnová Priorita je o nových výzvách v OPŽP

Dubnové číslo se detailně věnuje 28. výzvě zaměřené na projekty speciální péče o vzácné druhy a cenná stanoviště...

Z textu mimo jiné vyplývá, že v současné krajině se v dnešní době hospodaří buď intenzivně, nebo se od hospodaření upouští a tradičně obhospodařované plochy v krajině chybí. Přitom právě na nich žije nejvíce vzácných druhů rostlin a živočichů.

Další z článků, který stojí za pozornost, je věnován seminářům OPŽP, jež pravidelně pořádá Státní fond životního prostředí ČR. Čtenáři v něm najdou ,,přepis" toho nejdůležitějšího, co na seminářích většinou zaznívá. Dozvědí se tak podrobnosti o jednotlivých prioritních osách programu, získají informace o tom, jak správně a bez chyb vypsat a zrealizovat výběrové řízení u dotovaných projektů i to, jak pracovat s novým monitorovacím systémem MS 2014+. Z více než tisíce formálních kontrol žádostí o podporu, které již zrealizovali pracovníci státního fondu, vyplývá, že například jedním z největších oříšků nového systému je vůbec odeslat platnou žádost o podporu.

Jiným zajímavým textem je reportáž ze státního zámku Sychrov. Popisuje revitalizaci aleje zámeckého parku. Vladimíra Králová z Národního památkového ústavu v něm mimo jiné říká: ,,Problém vypisování dotačních výzev spočívá v tom, že po rozdělení dotací se projekty stejného druhu realizují ve stejnou dobu. Narážíme pak na nedostatek pracovních skupin i rostlinného materiálu. Je velký rozdíl, když zakázku vysoutěží firma, která se zabývá především rekultivacemi na skládkách a haldách. Chybí tam pak určitý smysl pro detail a na výsledku je to hodně znát."

Aktuální Priorita dále nabízí přehled otevřených výzev v Operačním programu Životní prostředí a indikativní harmonogram výzev Národního programu Životní prostředí. Priorita č. 4/2016 (pdf)

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí