zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nedaleko Madridu hoří největší skládka pneumatik v zemi

13.05.2016
Odpady
Havárie
Šlendryján
Nedaleko Madridu hoří největší skládka pneumatik v zemi

Nedaleko Madridu hoří největší skládka pneumatik ve Španělsku, podle listu El Mundo je i největší svého druhu v Evropě. Kvůli toxickému kouři vyhlásily první stupeň pohotovosti vlády madridské oblasti a regionu Kastilie-La Manche. Ve městě Seseňa, které leží asi 30 kilometrů od španělské metropole, dnes zůstaly zavřené školy.

Požár vypukl asi dvě hodiny po půlnoci a rychle se rozšířil kvůli větru. Na místě zasahuje desítka hasičských sborů. Lidem v okolí bylo doporučeno zavřít okna a nevycházet z domů.

"V tuto chvíli (11:00 SELČ) není ohrožen letecký provoz, ale nelze to v příštích hodinách vyloučit, záleží na větru, intenzitě, délce trvání požáru," uvedly úřady.

Podle španělských médií hoří už asi 40 procent skládky, kde je na 100.000 tun pneumatik. Skládka zabírá rozlohu asi 117.000 metrů čtverečních. Již v roce 2003 byla prohlášena za nelegální kvůli ekologických předpisům.

Podle starosty města Seseňa Carlose Velázqueze vše nasvědčuje tomu, požár byl založen úmyslně, protože celou noc pršelo.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí